Huawei’nin EMUI arayüzü ile mobil cihaz kullanımını artık daha kolay

0

Huawei, yeni nesil akıllı telefonlarında kullanıcı dostu özelliklere sahip EMUI arayüzü ile pratik bir çekim ve paylaşım deneyimi sunuyor. Huawei P10, arayüzünde bulunan parmakla çizme özelliği sayesinde mümkün olan en fazla işlemi 3 veya daha az dokunuşla erişilebilir hale getiriyor. Huawei, EMUI ara yüzüne tanıtılmış temel parmak eklemi hareketleri sayesinde, akıllı telefonların daha hızlı ve verimli kullanımını sağlıyor.

Akıllı telefon ekranından okunan bir makale ya da yazının ekran üzerinde herhangi bir noktaya parmakla ‘S’ harfi çizilerek istenilen tüm alanın seçilmesini ve kopyalanmasını sağlıyor. Otomatik olarak aşağıya doğru kayan ekrana tekrar dokunarak kopyalama işlemi sona erdiriliyor. İşlemin sona ermesinin hemen ardından otomatik olarak ana ekranda kopyalanan yazıyı düzenleme, paylaşım, ön izleme ve silme seçenekleri ortaya çıkıyor.

Huawei EMUI arayüzü, kullanıcılarının akıllı telefonlarından tek bir eklem hareketi ile her an kolayca ekran görüntüsü alabilmesini sağlıyor. Akıllı telefonun ekranına çift tıklayarak ekran görüntüsü alma işlemini başlattıktan sonra ekranda düzenleme, paylaşma ve kaydırarak görüntü alma seçenekleri beliriyor.

Görüntü alma ve paylaşmanın yanı sıra, ekrana iki parmak hareketi ile çift tıklayarak ses kaydı işlemini başlatma kolaylığı sunuyor. Gelişmiş EMUI arayüzü, akıllı telefon üzerinden iki farklı uygulamayı aynı anda kullanma özelliği sunarak, daha verimli bir kullanım alanı da yaratıyor.

Cevap bırakın