Huawei’in P50 serisinin ne zaman tanıtacağı ortaya çıktı

0

ABD ambargosu nedeniyle Google ekosistemine erişimi kesilen ve kendi işletim sistemini geliştiren Huawei, P50 serisini tanıtmaya hazırlanıyor. HarmonyOS işletim sistemini kullanması beklenen telefon, sahip olduğu her özellikle zirveye oynayacak.

Merakla beklenen telefonun ne zaman tanıtılacağı belirsizliğini korurken, yeni bilgiler ortaya çıktı. Weibo’da ortaya çıkan bir iddiaya göre, üç telefondan oluşan Huawei P50 serisi, Haziran bitmeden tanıtılacak.

Huawei P50 serisi 29 Haziran’da tanıtılacak

Bir süredir hakkında çeşitli iddialar bulunan Huawei P50 serisi, şirketin yeni nesil amiral gemisi olacak. Ambargo sonrası uzun bir gerileme dönemi yaşayan Çinli teknoloji devi P50, P50 Pro ve P50 Pro+ olmak üzere üç farklı telefonu kullanıcıların beğenisine sunacak.

Huawei P50

Hakkında çok fazla bilgi bulunmayan telefonlar, Sony‘nin devasa yapıdaki IMX800 sensörünü kullanacak. standart akıllı telefon kameralarına göre çok daha büyük olan bu sensör, hem gündüz hem de gece çekimlerinde daha iyi bir performans sunacak. Bu kamera için Leica ile ortak bir çalışma yürüten Huawei, Alman üreticinin uzmanlığından son defa faydalanacak.

Cihaz, arka tarafta büyük lenslere sahip oval bir kamera kurulumu ile gelecek. Oldukça büyük olan bu lenslerden biri tek diğeri ise üç farklı kamera barındıracak. Çip üretimindeki sıkıntılardan etkilenen Huawei, P50 Pro ve P50 Pro Plus modellerinin Kirin 9000′den güç alması beklenirken, standart P50‘de ise Kirin 9000E yer alacak.

Bu tercih, 3 telefonda da 5G gibi modern teknolojiler olmasını sağlarken, maliyetinin aşırı yüksek olmasının da önüne geçecek. Şirketin bu modeller için kaç para isteyeceği hakkında henüz bir bilgi yok. Ancak Çinli teknoloji devinin önündeki engelleri göz önüne aldığımızda fiyat performans konusunda oldukça başarılı olmasını bekleyebiliriz. İddia doğruysa tüm detaylar, 29 Haziran tarihinde karşımıza çıkacak.

Cevap bırakın