Huawei’den her aracı akıllandıracak platform

0

Huawei, Cebit 2018’de daha bağlantılı ve akıllı araçlar için pazara sunmaya hazırladığı OceanConnect IoV (Internet of Vehicles – Araçların İnterneti) ürününü tanıttı.

OceanConnect IoV, akıllı taşımacılık segmentinde, özellikle otomobil üreticileri ve servislerin dijital dönüşümü için önemli çözümler içeriyor.

Bilişim teknolojileri ve otomotiv endüstrisi arasında derin bir entegrasyon sağlayan Huawei IoV (Internet of Vehicles) platformu, otomobil üreticilerinin dijital dönüşümünü hedefleyen güçlü altyapısıyla dikkat çekiyor.

Akıllı ve bağlantılı araçların “dijital motoru” olarak tanımlanan OceanConnect IoV Platformu, otomobil üreticilerinin dijital dönüşümü sürecinde önemli avantajlar sağlıyor.

İnovatif özellikleri ile dikkat çekiyor…

Platform, veri sağlayıcı özelliği sayesinde araç koşulları ve sürüş davranışları gibi araçla ilgili tüm verileri topluyor. Ardından otomatik olarak bu verilerin analizini gerçekleştiren platform, bulut üzerinde insanların ve araçların “Dijital İkizlerini” oluşturuyor. Sürüş davranışlarından yola çıkarak oluşturulan seyahat senaryoları doğrultusunda ise akıllı içerik dağıtımı ve servis önerileri sağlanıyor.

Bağlantı etkinleştirme özelliğine de sahip olan IoV platformu, eş zamanlı olarak yüz milyonlarca bağlantıyı destekleyerek araçlar için güvenilir olan bağlantıyı devreye alıyor. Buna ek olarak, global düzeydeki bulut ağı sayesinde küresel otomobil üreticileri operasyonel gereksinimlerini karşılamak için akıllı servislere de erişebiliyor.

Ekosistem etkinleştirme özelliği ile de öne çıkan platform, otomobil üreticilerine, dijital varlıklarını veri ve iş süreçlerini birbirinden ayrı yapılar aracılığıyla kontrol imkânı sağlıyor.

Cevap bırakın