Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerİnovasyonHuawei’den “Global OpenLabs” laboratuvarlarına 200 milyon dolar yatırım

  Huawei’den “Global OpenLabs” laboratuvarlarına 200 milyon dolar yatırım

  huawei 2

  Avrupa ve Güney Afrika başta olmak üzere 2017’de 7 yeni “OpenLabs” kurmayı hedefleyen Huawei, 3 yıl içinde 15 yeni laboratuvar açılışı gerçekleştirerek 200 milyon dolarlık yatırıma imza atacak.

  Almanya’nın Hannover kentinde yapılan CeBIT fuarında OpenLab programına ilişkin bilgiyi kamuoyuyla paylaşan Huawei, 3 yıl içinde 15 yeni açık laboratuvar çalışmasına 200 milyon dolar yatıracak. 2017’de Londra, Paris, Moskova, Johannesburg şehirleri ve Güney Afrika’da olmak üzere 7 yeni ’OpenLab’ kurmayı planlayan Huawei, 2019’un sonu itibarıyla bu sayıyı 12’ye ulaştıracak ve sonrasında da 20 laboratuvara sahip olmayı planlıyor. Huawei, bu program dahilinde dünya genelinde 1000 civarında yetenekli insanı görevlendirecek.

  Bu sayede dünya çapında çok sayıda endüstri ortağıyla çalışma fırsatı bulacak ve endüstrinin ekosistemini geliştirirken dijital dönüşüme katkıda bulunarak müşteri odaklı yenilikçi çözümler üretecek.

  Huawei Kurumsal İşletme Grubu Endüstri Pazarlama ve Çözüm Departmanı Başkanı Victor Yu,”Her açık laboratuvar, bulunduğu yerel pazarın ihtiyaçlarını karşılıyor ve yerli teknoloji ürünlerini kullanıyor. Örneğin Almanya’nın Münih kentinde Alman Otomotiv kuruluşları ile ortak inovasyon projeleri üzerine çalışıyoruz.

  Bağlantılı araçlar konusunda simulasyon testleri ve araştırmalar yapıyoruz. Tüm lokal firmaların becerilerini Huawei’nin küresel değer zincirine eklemek, onları dünya çapında tanıtmak ve yerel BİT endüstrinin rekabet gücünü artırmak için önemli yerel şirketlerle ortak çalışmalar yapmaya devam ediyoruz’’ dedi.

   

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN