Huawei’den Bulut ve Yapay Zekâ İnovasyon Laboratuvarı

0

Huawei Bulut Zirvesi 2019 Singapur’da yapıldı. Huawei, bu organizasyon kapsamında Bulut ve Yapay Zekâ Laboratuvarı’nı Singapur’da hayata geçirdiğini duyurdu.

Laboratuvar yerel yapay zekâ yeteneklerini geliştirecek ve Singapur’u dünya çapında en gelişmiş yapay zekâ teknolojileriyle buluşturarak, bulut ve yapay zekâ özelindeki çalışmalara katkı sağlayacak.

Zirvede; bulut bilişim, AI (yapay zekâ) ve büyük veri gibi alanlardaki yenilikçi ürünlerin, akıllı uygulamaların paylaşılıp hayata geçirilmesi için Singapur ve Asya-Pasifik bölgesinden 2 binin üzerinde iş ortağı, endüstri geliştiricisi ve akademisyen bir araya geldi.

Yüksek işlem gücü ve Huawei Cloud tarafından sunulan geniş kapsamlı yapay zekâ çözüm yelpazesi ile desteklenen laboratuvar, yapay zekâ Ar-Ge robotları, Trafik Akıllı İkizleri ve yapay zeka geliştirme kitleri dahil olmak üzere güçlü AI hizmetleri ve kaynakları sağlamayı hedefliyor.

Huawei Cloud, daha fazla işletmenin dünya çapında hizmet geliştirmesine yardımcı olmak için “Go-China / Go-Global” planının başlatıldığını da açıkladı. Planın içeriğinde yer alması beklenen konular ise şu şekilde:

  • Cep telefonları için ARM bulut servisi.
    Hizmet trafiği yalıtımı ve saldırı önleme sağlayan yüksek savunma IP adresleri.
    Çok düşük dağıtım maliyetleri olan bulut video hizmetleri.
    Alt ağ koşullarında net yayın yapılmasını sağlayan bulut video servisi.
    Düşük hızlı ağlar için HD canlı yayın.

Cevap bırakın