Huawei’de ‘Android Nougat’ zamanı!

0

oj-ar230_huawei_gr_20161103010343

Huawei’nin P9 ve Mate 8 modellerinin, ilk aşamada Çin’i kapsayacak şekilde Android 7.0 Nougat işletim sistemi güncellemesi almaya başladığı kaydedildi. Gelişmeler ve detaylar dikkat çekici…

Son yılların yükselişteki akıllı telefon markaları arasında yer alan Huawei, Google’ın mobil işletim sistemi Android 7.0 Nougat konusunda da öne çıkan üreticiler arasında. Şirketin, söz konusu yazılım versiyonunu birçok marka/modelden daha önce sunma iddiası biliniyor. Geçtiğimiz günlerde belirli Huawei marka modellere geleceği duyurulan 7.0 versiyonu için ‘geçişler’ başladı. Dünyanın birçok bölgesindeki Huawei modelleri P9 ve Huawei Mate 8 güncelleme almaya başladılar.

Seri numaralarına göre gerçekleşen güncelleme dağıtımlarının ilk aşamada belirli sayıda cihaza ve sadece Çin’i kapsayacak şekilde geldiği kaydedilirken, ilerleyen haftalarda dünya genelindeki milyonlarca Huawei P9 ve Huawei Mate 8’in Android 7.0 Nougat’a geçiş yapması bekleniyor.

2017 öncesinde büyük bir sürpriz beklentisi

Teknik bir detay olarak Çin’deki B352 Firmware koduna sahip Huawei P9’lar ile B552 firmware versiyonu ile gelen Mate 8 modellerinin Nougat 7.0 güncellemesi almaya başladığı belirtiliyor. Çin menşeili teknoloji şirketinin, Android güncellemesini 2017 yılından önce birçok modeline sunacağı yönünde bazı bilgiler de kamuoyuna yansımış durumda. Önceki yıllardaki güncelleme dağıtımları baz alındığında bunun büyük bir sürpriz olabileceğini düşünmek olası.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın