Huawei Y9 (2019) bu özelliklerle gelebilir

0

Akıllı telefon endüstrisinin yükselişteki markalarından Huawei’nin ‘sonraki’ modellerinden birine dair ayrıntılı bilgiler ortaya çıktı. İşte detaylar…

Türkiye’de de dünyada olduğu gibi yoğun ilgiyle karşılanan Huawei modellerinin sayısı artmaya devam edecek. Şirketin her yıl güncellediği Y9 modelinin 2019 versiyonu da bu kapsamdaki akıllı telefonlar arasında.

Cihazın orta segmentte konumlanacağı biliniyor. Ancak bunun dışında birçok özelliği derin soru işaretleri barındırıyordu. Bu noktada bazı gelişmeler yaşandı.

Huawei Y9 (2019) için Çin merkezli sertifikasyon kayıtları ortaya çıktı. Bu kayıtlara göre akıllı telefon Kirin 710 işlemcisiyle gelecek.

Söz konusu işlemci, 8 çekirdekli ve 2.2 GHz’ye kadar saat hızları sunabiliyor.

4 ve 6 GB olmak üzere iki RAM seçeneği, 64 ve 128 GB depolama alanı alternatifleriyle beğeniye sunulacak. 3900 mAh pil kapasitesi bulunduracak olan cihazda ayrıca; fotoğraf ve müzikler için daha fazla depolama alanı sağlamak amacıyla çift microSD yuvası olacağı anlaşılıyor.
Çentikli tasarıma sahip 6.5 inçlik Full HD + ekranı da ön planda.
Peki kameralar?

Çift arka kamerası var…

Modelin 20 + 2 MP’lik çift arka kamera sistemine sahip olacağı görülüyor. Önde de 16 MP’lik özçekim kamerası mevcut.

EMUI 8.1 arayüzü üzerinde Android 8.1 işletim sistemine sahip olacağı bilgilerine ulaşılan Huawei Y9 (2019) özellikler noktasında bir hayli iddialı.

NOT: En üstteki görsel temsilidir.

Cevap bırakın