Huawei X Lab kuruldu! İşte detaylar…

0

1480058737_ken_hu_x_labs

Huawei’den, üç büyük pazarda uygulama odaklı üç ayrı laboratuvar. İşte detaylar…

Bin 500’ü aşkın telekom ve dikey endüstri lideri, analist ve medya mensubu, Huawei, GSMA ve GTI tarafından ortaklaşa düzenlenen “7. Mobil Geniş Bant Forumu” için Japonya’nın başkenti Tokyo’nun Makuhari Messe Toplantı Merkezi’nde bir araya geldi. Huawei Başkan Yardımcısı ve Dönüşümlü CEO’su Ken Hu, video, ev kullanımı ve dikey pazarlarda telekom operatörlerini bekleyen üç ayrı gelişim fırsatını konu alan açılış konuşmasında; operatörlere, uygulama merkezli ağlar oluşturma ve açık ekosistemler kurulmasına yardımcı olmaları çağrısında bulundu.

Hu, bu çalışmaları desteklemek amacıyla, endüstride açık ekosistemlerin hayata geçirilmesi, iş ve teknoloji alanında inovasyonun teşvik edilmesi ve mobil uygulamalar için gelecekteki kullanım örneklerini ortaklaşa keşfetmek amacıyla operatör, teknoloji sağlayıcılar ve dikey endüstri ortaklarının bir araya gelecekleri yeni araştırma platformları görevini üstlenecek X laboratuvarlarının kurulduğunu kamuoyuna duyurdu.

Hu, günlük yaşantımızdan iş dünyası ve toplumun işleyişine kadar çevremizdeki herşeyi yeniden şekillendiren mobil uygulamalar dünyasını tanımladı. Hu, uygulamaların bu kadar hızlı gelişiminin ardında, aralarında her biri de yıldırım hızıyla gelişen mobil geniş bant ağlar, sensörler, insan-makine arayüzleri, bulut bilişim, büyük veri ve AI olmak üzere kimi anahtar konumdaki kolaylaştırıcı teknolojilerin olduğunu vurguladı.

Hu, ‘’Bu teknolojiler, kimyasal tepkimeye benzer şekilde, ürün ve hizmetler için yepyeni uygulamalar oluşturmak için bir araya gelip entegre olacak ve tüm endüstrinin sayısal dönüşümünde sürükleyici bir güç olacaktır’’ dedi.

Cevap bırakın