Huawei Watch’a Android Wear 2.0 güncellemesi geldi

0

Android işletim sistemi mobil kullanım açısından adeta trend noktasında. Sadece akıllı telefon ve tabletler değil, akıllı saatlerdeki versiyonunda da yoğun ilgi söz konusu. En yeni akıllı saat güncellemesi Android Wear 2.0 ise son dönemin tartışma yaratan yazılım güncellemelerinden biri durumunda. Çünkü yayınlanmasının ardından az sayıda akıllı saate geldi ve halihazırdaki sürecin de yavaş ilerlediği görülüyor. Bu noktada önem taşıyan bir akıllı saatin daha güncelleme aldığı bildisi kaydedildi. Popüler mobil cihaz üreticilerinden Huawei’nin modellerinden birine Android Wear 2.0 güncellemesi geldi.

Önemli bir kullanıcı kesimine hitap eden cihazlardan Huawei Watch modeline gelen nihai Wear 2.0 güncellemesi ile birlikte geliştirici ön izlemesi de paylaşıldı. Eğer bu modele sahipseniz güncelleme almaya başlayabilirsiniz. Bunun için akıllı saatin ayarlar menüsüne girilip ilgili işlemlerin tamamlanması yeterli.

Geçtiğimiz aylarda satışlarına başlanan Huawei Watch 2 modeli de Android Wear 2.0 ile birlikte geliyordu, böylelikle serinin iki modelinde de en son Google akıllı saat yazılımları kullanılabilir durumda.

Android Wear 2.0 ile birlikte işletim sistemine dahili klavye, yeni saat arayüzleri, dairesel ekran desteği gibi yenilikler sunuluyor.

Media Markt’ta satışa sunulan her bütçeye uygun akıllı saat modelleri için buraya tıklayabilirsiniz.

Yazılım dünyasına dair öne çıkan gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın