Huawei Watch GT Runner : Daha dinamik daha sportif

0

Huawei Watch GT Runner, dijital dünyadan kopmak istemeyen ve günün önemli bölümünü hareket halindegeçirerek kayıt altında tutmak isteyen kişiler için geliştirildi.  

Huawei Watch GT Runner, 466 x 466 HD çözünürlüklü ekranı dış mekân kullanımlarında yeterli düzeyde parlaklık seviyesine ulaşabiliyor. Dokunmatik olan bu ekran, yumuşak kullanım deneyimleri sunması ile birlikte saat çerçevesinin sağ yan tarafında yer alan iki adet fiziksel tuş ile daha kolay bir kullanımı mümkün kılıyor.

Üstteki tuş ile hem saati uyandırabiliyor hem de özellikler ve uygulamaların olduğu menüye adım atabiliyoruz. Bu tuş, aynı zamanda döndürülebiliyor da. Bu sayede seçenekler arasında hızlıca geçişler yapabiliyoruz.

 

Huawei Watch GT Runner

Alt tarafta ye alan fiziksel tuş ise, bir kısayol tuşu olarak kullanılabiliyor. Sevdiğiniz özelliği ya da uygulamayı bu tuşa atayabiliyor ve böylece tek seferde erişim sağlayabiliyorsunuz.

Huawei Watch GT Runner, Huawei’nin hazırladığı güncel Harmony OS işletim sistemiyle geliyor ve hem Android hem de İOS işletim sistemli telefonlarla uyumlu çalışıyor.

Huawei Watch GT Runner

Pek çok spor modunu barındırıyor

Huawei Watch GT Runner, kalp ritmizini takip edebiliyor, kandaki oksijen oranını kontrol edebiliyor, stres seviyenizi öğrenebiliyor, uyku kalitenizi öğrenebiliyorsunuz. Tabii tüm bunları ve daha detaylı bilgileri de Huawei Sağlık uygulaması üzerinden takip edebiliyorsunuz.

Ürün, bünyesinde pek çok gelişmiş sensöre sahip ve bu sayede büyük ölçüde doğru bilgiler sunabiliyor. Yine de, bu ürünün tıbbi bir cihaz olmadığını hatırlatalım.

Koşu, yürüyüş, yüzme, ip atlama, kayak ve bisiklet gibi pek çok seçenek sunuluyor. Bazı egzersizler, açık ve kapalı alan olarak ayrılmış durumda ve ayrı ayrı detaylı veriler tutuluyor. Egzersizler için İngilizce sesli bilgilendirici anonslar da alıyorsunuz.

Huawei Watch GT Runner

Ürün, özellikle koşu tutkunları için detaylı veri takibi yapabiliyor. Huawei, ürünün giriş seviyesi koşuculardan profesyonel koşuculara kadar pek çok kullanıcı için ideal sonuçlar verebildiğini belirtiyor. Yapay zekâ desteği sayesinde maksimum veri elde edebilirsiniz.

Ayrıca cihazın üzerinde çift GPS anteni ile maksimum konum doğruluğu özelliği de var. Böylece kat ettiğiniz parkurları daha sonra telefondaki uygulama üzerinden kontrol edebiliyorsunuz.

Saatin üçüncü parti uygulama desteği bulunduğunu da belirtelim. Huawei AppGallery üzerinden pek çok uygulamayı saatinize indirebilir ve kullanabilirsiniz. Saatin 4GB’lık depolama alanı olduğunu da söylememiz gerek.

Huawei Watch GT Runner

Başka neler yapabilirsiniz?

Saatin üzerinde dahili hoparlör ve mikrofon sistemi mevcut. Böylece, telefonunuza bir arama geldiğinde, saatiniz üzerinden de yanıtlayabilir ya da önceden hazırlanmış hazır mesaj metinleri gönderebilirsiniz. Saatin hoparlör ve mikrofon kalitesi, iç mekân kullanımlarında gayet yeterli. Böylece çoğu kez telefonunuza başvurmadan da görüşmelerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Öte yandan, saat üzerinden müzik dinleyebilir, telefonunuzdaki müzik kütüphanenizi kontrol edebilirsiniz. Diyelim ki o esnada Spotify listeniz aktif ise, saat ekranı üzerinden de listedeki şarkılar arasında geçişler yapabiliyor, ses seviyesini ayarlayabiliyorsunuz. Hava durumu, telefonumu bul, bildirimler ve alarm gibi özellikler de üründe yer alan özellikler arasında.

Huawei Watch GT Runner

451mAh pile sahip  

Huawei, ürünün tipik kullanımda tek şarj ile 2 haftaya kadar kullanım sunabildiğini ifade ediyor. Biz ise, tek şarj ile gündelik kullanımda 10 günlük deneyim elde edebildik. Bu süreçte…

Saat ile telefon arasında günde birkaç kez bağlantı kurarak veri senkronizasyonu gerçekleştirdik. Otomatik egzersiz algılama modu açıktı, ki bu modu yürüyüş, koşu, eliptik bisiklet ve kürek egzersizleri destekliyor.

Nadir de olsa telefon üzerindeki müzik kütüphanesini saat üzerinden kontrol ettiğimiz anlar oldu ve birkaç kez de sesli telefon görüşmeleri gerçekleştirdik.

Huawei ürün ailesi hakkında detaylı bilgi ve satın almak için buraya tıklayın

Cevap bırakın