Huawei Watch GT 3 Pro profesyonel antrenmanı yeniden tanımlıyor

Huawei Watch GT 3 Pro profesyonel antrenmanı yeniden tanımlıyor

0

Geçtiğimiz yıl Huawei, küresel pazarda Huawei Watch 3, Watch Fit ve Watch GT 3 serisi dahil olmak üzere bir dizi yeni giyilebilir cihaz piyasaya sürdü. Tüm bu cihazlar tüketiciler arasında büyük bir başarı elde etti. Ancak, bu başarıyı kağıt üzerinde de doğrulayan yeni bir rapor var.
CSS Insight’tan gelen bir rapora göre, küresel giyilebilir ürün pazarı, 2020’deki 193 milyon adede kıyasla 2021’de 232 milyon toplam pazar sevkiyatının yapıldığını ortaya koydu. Bu rakamlar arasında akıllı saatler, kulaklıklar, fitness bantları gibi akıllı giyilebilir cihazlar yer alıyor. Bu değişimde pazarın en büyük kazananı ise Huawei. Şirket, 2020’ye kıyasla geçtiğimiz yıl 32 milyon daha fazla giyilebilir cihaz ile toplamda 45 milyon satış adedine ulaştı. Bu, yıllık değişimde doğrudan yüzde 43’lük bir artış anlamına geliyor.
Yeni Huawei Watch GT 3 Pro Bir egzersiz asistanından daha fazlası
Akıllı saat pazarının yükselen oyuncusu Huawei son olarak GT 3 Pro akıllı saatlerini Türkiye’de satışa sundu. Bir süredir deneme fırsatı bulduğum cihazın titanyum modeli, birçok özelliği ile akıllı saat kullanma alışkanlığı edinemeyenleri bile ikna edecek gibi. Cihazın tanıtımında takip ettiyseniz duya dayanaklılık özelliğine fazlasıyla vurgu yapıldı. Saatin su direnci bir önceki nesle göre ciddi anlamda artırılmış. 200 tur su basıncı testinden geçtikten sonra EN 13319 mühendislik standardına uygunluğu kanıtlanan saat, 30 metre derinliğe kadar serbest dalışı destekleyebilen çığır açan suya dayanıklılık performansına sahip. Ayrıca dalış merakı olanları mutlu edecek dalış modu da 100’den fazla egzersiz içerisinde yerini almış. Golf de eklenen yeni modlardan bir diğeri. Akıllı bir koşu planı için daha doğru coğrafi konum verileri ve Çift Bantlı Beş Sistemli GNSS konumlandırma, tüm yeteneklerdeki koşucular için ekstra kolaylık sağlıyor.
Cihazın tasarımı ise son derece ilgi çekici. Kullanılan malzemenin kalitesi hemen kendini belli ediyor. Titanyum kasası güçlü ancak hafif. 1,43 inç AMOLED yüksek çözünürlüklü renkli ekran ile donatılan titanyum modelinin çapı 466 piksellik yüksek çözünürlüğe sahip daha büyük dairesel ekranı, önceki sürümlerden daha fazla netlik sunarak tüm verilerin anında okunabilmesini sağlıyor. Titanyum modeli, geleneksel bir saat tarzında dokunsa 3D dönen tepeye sahip. Kullanıcının tepeyi tıklayıp döndürerek yakınlaştırma ve uzaklaştırmasına, farklı arayüzler arasında geçiş yapmasına veya saat ayarları yapmasına olanak tanıyor.
EKG çekmek hiç bu kadar kolay olmamıştı
Cihaz görselliğin ötesinde son derece fonksiyonel de. Örneğin bu saat ile EKG çekmek son derece kolay. Pandemi döneminde hatırlayacağınız üzere EKG hayatımızda önemli bir ihtiyaç haline gelmişti. Yeni Huawei Watch, EKG çekmek için kolay ve rahat bir yol sağlayan bir EKG düğmesi ile sağlığa öncelik vermeyi kolaylaştırıyor. EKG düğmesinde, EKG verilerini doğru bir şekilde kaydedebilen ve her zaman, her yerde EKG verilerinin toplanmasını mümkün kılan yüksek kaliteli sinyal elektrot malzemelerine sahip bir mat titanyum kaplama işlemi kullanılıyor. Çin Ulusal Tıbbi Ürünler İdaresi’nden Sınıf II tıbbi cihaz olarak onaylanan Huawei’nin yüksek performanslı EKG sensör modülü sayesinde gerçek zamanlı bir EKG ölçümü, sinüs ritmi, arteriyel fibrilasyon ve çok daha fazlası hakkında bilgi alınabiliyor.
14 güne varan pil ömrü
EKG dışında bir dolu yeni sağlık izleme özelliği ile gelen saat kardiyovasküler hastalık riskini tarayabilen arteriyel sertlik algılamayı ve SpO2 (kanda bulunan oksijenin oranı) izlemeyi sağlayan Huawei TruSeen 5.0+’ı destekleyerek kullanıcıların oksijen seviyesini istediği zaman ölçmesine olanak tanıyor. Bir sağlık asistanı gibi çalışan cihazın kullanıcıları kişiselleştirilmiş ayarlar aracılığıyla, sağlık sorunları, günlük su alımı, ilaç hatırlatıcıları, günlük farkındalık, erken uyku hatırlatıcısı veya egzersiz hacmi hakkında düzenli bilgiler alabiliyorlar. Güncellenmiş HUAWEI TruSeen 5.0+ ile saat, kullanıcının kalp atış hızını günde 24 saat boyunca daha da yüksek doğrulukla izleyebiliyor. Huawei TruSleep 2.0 Watch GT 3 Serisi sayesinde, kullanıcının uykusunu rahatsız etmeden uyku aşaması izleme, gerçek zamanlı kalp atış hızı izleme, uykuda solunum izleme ve uyku kalitesi değerlendirme işlemlerini gerçekleştiriyor. Saat ayrıca menstural döngü takip eden ve önceden hatırlatan bir yönetim işlevine sahip. Her akıllı telefon ile uyumlu olan Yeni Huawei Watch GT 3 Pro pil ömrü ile iddialı. Titanyum modeli 14 güne varan pil ömrü sağlıyor.

Cevap bırakın