Huawei Watch GT 2 tanıtıldı

0

Huawei Watch GT 2 özellikleri arasında bir diğer dikkat çekici olanı cihazın Huawei’nin kendi işletim sistemi olan HarmonyOS ile birlikte gelmesi…

Huawei, 19 Eylül’de gerçekleştirilen lansman ile Watch GT 2 modelini resmi olarak duyurdu. Akıllı saat sektöründe üst düzey cihazlar arasında yer alması beklenen Watch GT 2 tasarımı ve özellikleri ile dikkat çekti. Önceki modele birçok yeni özellik ekleyen yeni modelde 2 haftaya varan şarj dayanıklılığı yani kullanım süresi öne çıktı.

Huawei Watch GT 2 özellikleri arasında bir diğer dikkat çekici olanı cihazın Huawei’nin kendi işletim sistemi olan HarmonyOS ile birlikte gelmesi. Cihaz hem iOS hem Android platformlarını destekleyecek. İki düğmeli bir tasarıma sahip olan cihazda kalp atış sensörü de yer alıyor. Farklı renk ve kayış seçenekleri ile gelecek olan  Watch GT 2 siyah, gümüş ve altın renk seçenekleri ile gelecek. Cihazın kayışı içinse plastik ve metal kayış seçenekleri yer alacak.

Yerleşik GPS, aktif kalp atış hızı sensörü, hava basıncı sensörü, ivmeölçer, jiroskop ve manyetometre gibi özellikler öne çıkıyor. 50 metreye kadar su altı basıncına dayanıklı.

2 ekran seçeneği

1.2 ve 1.39 inç boyutunda iki farklı varyasyonuyla sunulan dairesel yapılı AMOLED ekranla gelen akıllı saatlerde sunulan çözünürlük değeri ise sırasıyla 390 x 390 piksel ile 454 x 454 piksel şeklinde.

Cevap bırakın