Huawei Watch GT 2 için tarih verildi

0

Huawei, IFA 2019’da yeni işlemcisi Kirin 990’ı teknoloji severlere tanıttı. Kirin 980’in ardından gelen yeni nesil işlemci ilk olarak Mate 30 serisinde kullanılacak. Kirin 990’lı Huawei Mate 30 serisi, bildiğiniz gibi 19 Eylül günü tanıtılacak. Bu seriye etkinlikte yeni akıllı saat modelinin de eşlik edeceği açıklandı. Huawei Watch GT 2 de Mate 30 serisi ile birlikte tanıtılacak.

Huawei Watch GT 2, Mate 30 serisine eşlik edecek

Huawei, resmi duyuruyu Weibo üzerinden yayınlandığı bir video ile yaptı. Videoda akıllı saatin 19 Eylül’de Münih’te tanıtılacağı gösteriliyor. Ayrıca, dikkat çeken diğer detay ise akıllı saatte de Kirin A1 işlemcisinin kullanılacağı. Bildiğiniz gibi, Huawei bu işlemciyi yeni kablosuz kulaklık modeli Freebuds 3‘te kullanmıştı ve diğer giyilebilir teknolojilerine de bu işlemcinin entegre edileceğini açıklamıştı.

Bu iki detayın dışında videoda herhangi bir bilgi yer almıyor. Ancak, biz yeni akıllı saat modelinde kullanılması beklenen teknolojilere yakından bakalım.

Kalp atış hızını takip eden sensöre sahip olacağı söylenen akıllı saatte bir mikrofon ve bir hoparlör de yer alıyor. Klasik ve Spor versiyonu olacak saat, 445 mAh bataryadan beslenecek. Şimdiye kadar sızdırılan görüntüler de saatin neye benzeyeceğini gözler önüne seriyor.

Cevap bırakın