Huawei Watch Fit Elegant Edition : Şık tasarımıyla ön plana çıkıyor

0

Akıllı bileklikler ve akıllı saatler, birçoğumuzun hayatlarında önemli yerlere sahip. Bu tip ürünleri tercih ederken, kullanım kolaylığı ve sunulan verilerin çeşitliliği gibi konuları göz önünde bulunduruyoruz.Tıpkı bu hafta inceleme fırsatı bulduğumuz Watch Fit Elegant Edition gibi.

Watch Fit Elegant Edition , kayış hariç yaklaşık 27 gram ağırlıkta. Yumuşak kayışları ve dikdörtgen yapıda, kayışla uyumlu ekranı sayesinde bilekte rahatlıkla konumlandırılabiliyor. Hem ekranın dokunmatik yapısı, hem de sağ yan taraftaki fiziksel tuş sayesinde kolay kullanım mümkün oluyor.

Watch Fit Elegant Edition

Cihaz, 5ATM suya karşı dayanıklı olarak geliyor. Gündelik kullanımda ya da yoğun spor programlarınızda tercih ederken endişe etmenize gerek yok. Zaten bünyesinde yüzücüler için spor modları da mevcut.

Watch Fit Elegant Edition, Bluetooth 5 bağlantı teknolojisini destekliyor. Telefonunuza Huawei Sağlık uygulamasını kurmalısınız. Sonrasında, birkaç saniye içinde bağlantıyı gerçekleştirebilirsiniz. Huawei akıllı telefonlar için ideal. Ayrıca, diğer Android telefonlarla da uyumlu bir şekilde kullanılabilir. Peki iOS ne durumda diye sorarsanız, bazı özelliklerin iOS tarafında kullanılamadığını belirtmeliyiz.

Watch Fit Elegant Edition

Büyük ekranda net görüntüler  

Saatimiz 1.64 inç dikdörtgen ekrana sahip. Yanlardan kavislendirildiğini ve hafif dokunuşlarla dahi kullanılabildiğini ifade etmiştik. 280×456 çözünürlük sunan ekran, aynı zamanda otomatik parlaklık moduna da sahip. Böylelikle, ortam ve ışık detaylarına göre kalibrasyon gerçekleştirebiliyor. Hem iç hem de dış mekân kullanımlarında, görüntüleme kalitesinden memnun kaldığımızı söyleyebiliriz.

Bu arada, pek çok farklı saat yüzünü kullanma şansımız var. Mevcut yüzlerden hariç olarak, Huaewei Sağlık uygulaması üzerinden de pek çok farklı saat yüzünü indirip kullanabiliyoruz.

Watch Fit Elegant Edition

96 farklı egzersiz modu

Huawei Watch Fit ‘te spor tutkunları için geniş bir yelpaze mevcut. Koşu, yüzme, aerobik, yürüyüş, boks, bisiklet, karate, eskrim, göbek dansı ve daha aklınıza gelebilecek pek çok seçenek, bu saatte mevcut ve detaylı veri takibi gerçekleştirebiliyor.

Açık alan Koşu / yürüme, kapalı alan koşu / yürüme, eliptik bisiklet ve kürek olmak üzere 6 antrenman türünde otomatik algılama özelliğine sahip. Yani siz bu egzersizleri yapmaya başladığınızda, cihaz da algılıyor ve antrenman türüne göre veri takibine başlıyor.

Watch Fit Elegant Edition

Bir diğer güzel detay da, fitness kurslarını da sunuyor olması. 12 farklı başlık altında, onlarca farklı hareket var ve “Bunlar nasıl yapılır?” diye sormanıza fırsat vermeden animasyon anlatımlarla gösteriliyor. Böylece nerede olursanız olun, vakit kaybetmeden işe koyulabilirsiniz.

Ve tahmin edeceğiniz gibi, bu saat üzerinden bildirim takibi yapabilirsiniz. Sizi arayanları görebilir, müsait değilseniz aramaları reddedebilirsiniz. Bir süre hareketsiz mi kaldınız? Saat yine sizi uyarıyor ve ayağa kalkıp hareket etmeniz gerektiğini belirtiyor. Bu aslında önemli. “Neden?” diyecek olursanız, pandemi sebebiyle genellikle evlerimizdeyiz ve bazen ayağa kalkıp biraz hareket etmek bile aklımıza gelmeyebiliyor. İşte burada devreye giren saat, basit gibi görünse de aslında önemli bir hatırlatma yapıyor.

Watch Fit Elegant Edition

Kalp ritmi , uyku ve stres takibi

Saat, HUAWEI TruSeen 4.0 teknolojisi ile 7/24 kalp ritmi takibi gerçekleştiriyor . İsterseniz belirlenen seviyeler altına ya da üstüne çıkıldığında uyarılıyorsunuz da. Kandaki oksijen oranınızı ölçebilir, stres takibi yapabilir ve ihtiyaç duyduğunuzda nefes egzersizleri sayesinde daha rahat hissedebilirsiniz.

Ek olarak, TruSleepTM 2.0 teknolojisi sayesinde kaç saat uyudunuz, bunun ne kadarı hafif ne kadarı ağır ve uykunuz genel olarak ne kadar kaliteli, bu konularda da bilgiler alabiliyorsunuz ve tüm bu konular hakkında daha fazla detay için Sağlık uygulamasındaki detaylara göz atmanızda fayda var.

Watch Fit Elegant Edition

Huawei Watch Fit Elegant Edition, 180mAh pile sahip. Tek şarj ile, gündelik kullanımı göz önüne aldığımızda, yaklaşık 1 haftalık kullanım mümkün oluyor. Buna kalori takibi, adım sayar, kalp ritminin takibi, uyku takibi ve bildirimler gibi detaylar dahil. Diyelim ki şarjınız bitmek üzere ve acilen çıkmanız gerekiyor. Hızlı şarj özelliği sayesinde, 5 dakikalık şarj ile günü çıkarabiliyorsunuz.

Huawei ürün ailesi hakkında detaylı bilgi ve satın almak için buraya tıklayın

Cevap bırakın