Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  GenelHuawei Watch Fit 3  : Apple Watch’a alternatif mi geldi?

  Huawei Watch Fit 3  : Apple Watch’a alternatif mi geldi?

  Huawei Watch Fit 3, gerçekten hafif ve kullanımı kolay bir akıllı saat. Büyük ve en ufak dokunuşlara dahi hızlı cevaplar verebilen bir ekranı var. Ayrıca yenilenmiş arayüzü da gayet güzel.  

  Huawei Watch Fit 3 akıllı saat, köşelerden yumuşatılmış kare bir ekrana sahip. Kullanılabilir kayış tarafında pek çok farklı seçenek sunuyor. İster sportif isterseniz de gündelik kullanım için seçimler yapabilirsiniz.

  Huawei Watch Fit 3

  Saatin çerçevesi metal. Tip II eloksal ve entegre alüminyum alaşımlı bir formül tercih edilmiş ve bu sayede saatin hafifliğine de olumlu katkı sunulmuş. 9.9mm kalınlık ve 26 gram ağırlıktan söz edebiliriz. Tabii ekranın hafif dışarı çıkıntılı olarak tasarlandığını ve bu sebeple sert yüzeylere çarpmamanız konusunda sizi uyarmalıyız.

  Huawei Watch Fit 3

  Hemen her Huawei saatinde olduğu gibi bu saatin de sağ yan tarafında iki tane fiziksel tuş bulunuyor. Üst kısımdaki döner tuş, kırmızı rengi ve ince tasarım detaylarıyla beğenimizi kazandı. Bu tuş ile hem menüler arasında gezintiler yapabilir hem de uygulama logolarını büyültüp küçültebilirsiniz. Alt kısımdaki tuş ise, bir kısayol görevi görüyor ve buraya favori uygulama ya da spor modunuzu atayabiliyorsunuz.

  Huawei Watch Fit 3

  1.82 inç ekran 

  Eski nesil pek çok saat, detayların takibi noktasında zaman zaman yetersiz kalabiliyordu. Bunda hem ekranın boyutunun hem de tasarlanan arayüzün payı vardı tabii. Watch Fit 3’ün 1.82 inçlik ekranı hem büyük hem de 1500 nit parlaklık değeri sayesinde dış mekân kullanımlarında da yeterli belirginliği sunabiliyor.

  Huawei Watch Fit 3

  60Hz yenileme hızı sayesinde, menüler arasında akıcı bir şekilde gezintiye çıkabilirsiniz. Bu noktada bir diğer önemli detay ise, yenilenmiş arayüz. Böylelikle yazılı detayları daha rahat takip edebiliyorsunuz. Hem artık telefona ihtiyaç duymadan daha çok detayı saat ekranı üzerinden görebilme şansınız da var.

  Huawei Watch Fit 3

  Sunulan saat yüzleri de gerçekten keyifli. Özellikle hareketli yüz emojilerinden oluşan paketi çok beğendik. Günün farklı zamanlarında, farklı emojiler karşınıza çıkabiliyor. Kiminde keyifli, kiminde çalışan, kiminde ise artık yorumluş ifadelerle karşılaşabilir ve o an, “İşte bu benim şu anki halim.” diye düşünebilirsiniz.

  Huawei Watch Fit 3

  Sağlık uygulamasının güncel sürümünü kullanmak önemli

  Ürünümüz hem Android hem de iOS cihazlarla uyumlu çalışıyor. Tabii her şeyden önce, güncel Huawei Sağlık uygulamasını indirmeli ve profilinizi aktifleştirmelisiniz. Bu uygulamanın güncel sürümü için Huawei AppGallery’ye gitmeniz gerektiğini de önemle hatırlatalım.

  Saatimizde günde kaç atım attığımız, kaç kalori yaktığımız, hangi egzersizleri yaptığımız, ne kadar uyuduğumuz ve stres durumumuz gibi bilgileri takip edebiliyoruz. Ama bu konular ve dahası için çok daha detaylı bilgileri telefondaki Sağlık uygulamasına giderek görebiliyoruz. Ayrıca, uygulama üzerinden bildirim tercihleri, saat arayüzleri ve daha pek çok özelleştirmeyi de yapma şansımız var.

  Huawei Watch Fit 3

  100’den fazla spor moduna sahip

  Açık alanda yürüyüş, koşu, bisiklet, yüzme, kürek çekme, basketbol, futbol, boks, pilates, yoga ve göbek dansı dahil aklınıza gelebilecek pek çok farklı spor modu mevcut. Bazı egzersizleri yapmadan önce size görsel animasyonlu rehberlik detayı da eşlik ediyor. Bir diğer sevindirici detay ise, bu kez egzersizler hakkında Türkçe sesli komutlara da yer verilmiş olması.

  Huawei Watch Fit 3

  Daha iyi kalp ritmi takibi, TruSleep 4.0 ile daha iyi uyku takibi

  Ürünümüzde Huawei’nin gelişmiş TruSeen ve TruSeep 4.0 teknolojileri mevcut. Bu sayede kalp ritmi takibinde daha hızlı ve daha doğru sonuçlarla karşılaşabilir, uyku kalitenizi takip edebilirsiniz? Ne kadar uyudunuz, bunun ne kadarı derin uyku, uyku esnasında olumsuz bir durum yaşandı mı, tüm bunları detaylıca inceleyebiliyorsunuz. Tabii saatin döngü izleme özelliğinin de olduğunu söylemeliyiz.

  Huawei Watch Fit 3

  Saat üzerinden de konuşabilirsiniz

  Saatin üzerinde mikrofon ve hoparlör yer alıyor. Yani isterseniz müzik açabilir, isterseniz de telefonunuza gelen aramaları cevaplayarak saat üzerinden konuşabilirsiniz. Bu, özellikle evde uzanmış dinleniyorken gelen aramaları kolaylıkla yönetebilmeniz adına önemli. Ses kalitesinin de sessiz iç mekânlarda iyi olduğunu söylemeliyiz.

  Tabii konu bir akıllı telefon olduğunda, gün içinde yalnızca aramalar değil, aynı zamanda çeşitli uygulamalardan bildirimler de alabilirsiniz. Bu bildirimleri de saatiniz üzerinden takip edebiliyor, okuyabiliyorsunuz. Uygulama logoları ve emojiler de görünüyor.

  Huawei Watch Fit 3

  10 dakikalık şarj ile tüm gün kullanabilirsiniz

  Huawei akıllı saati sadece 10 dakika şarj ederek tüm gün kullanabilirsiniz. Bu, o an acelesi olan ve kısa sürede ev ya da ofisten çıkmak zorunda olanlar için güzel bir detay. Öte yandan, saati tek şarj ile normal kullanımda 10 güne kadar, yoğun kullanımda da 7 güne kadar deneyimleyebilirsiniz.

  Huawei ürün ailesi hakkında detaylı bilgi ve satın almak için buraya tıklayın

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN