Huawei Watch 2 (2018) göründü

0

Yakında tanıtılması beklenen akıllı saat modeli Huawei Watch 2 (2018) hakkında yeni bilgiler söz konusu…

Huawei Watch 3 beklentisi söz konusuyken ortaya çıkan bazı yeni görsel ve bilgiler, Huawei Watch 2’nin güncellenmiş bir versiyonuna işaret etti. Tanınmış teknoloji yazarı Evan Blass’in ulaştığı bazı bilgilere göre Huawei, mevcut akıllı saat modeli Watch 2’yi Watch 2 (2018) model ismiyle güncellemeyi planlıyor.

Haberin devamında yer alan görselleri kendi sosyal medya hesabı üzerinden paylaşana Blass, bir dizi teknik özellikten de söz ediyor…

Buna göre yeni Huawei Watch 2 (2018), Wear OS ile geliyor. Qualcomm Snapdragon 2100 işlemcisi ise teknolojisinin çekirdeğini meydana getiriyor.

390 x 390 çözünürlüklü (326ppi piksel yoğunluğuna sahip) AMOLED ekran, 768 MB RAM, 4 GB depolama alanı ise öne çıkan diğer özellikleri.

eSIM desteği sayesinde Bluetooth eşleştirmesi olmadan telefon gibi konuşma gerçekleştirilebilmesini mümkün kılacağı kaydedilen modelde ayrıca GPS desteği, WiFi ve Bluetooth özlellikleri mevcut.

IP68 sertifikasına yani suya ve toza dayanıklılık özelliğine sahip olduğu belirtilen akıllı saatin ivmeölçer, jiroskop, jeomanyetik, capacitance, barometre, ortam ışığı sensörü ve optik kalp atış hızı sensörleri de var. 

Fiyatı ne olacak?

Akıllı saate dair bir fiyat veya tanıtım tarihi bilgisi ise henüz yok.

Diğer yandan tanınmış gazetecinin aktardığı bilgilerin, daha önce benzer açıklamalarının sonradan doğru çıkma olasılığının yüksekliği baz alındığında gerçek olma ihtimali son derece yüksek. Nihai detayları ise yakında öğreneceğiz gibi görünüyor.

Cevap bırakın