Huawei ve Motorola’nın 5G’li 2019 yılı modelleri yolda

0

2019 yılı için piyasaya sunulması beklenen 5G’li akıllı telefon modellerine ilişkin bilgiler gelmeye devam ediyor…

İlk nesil 5G teknolojili akıllı telefonlar, bir sonraki mobil teknoloji trendi olmaya hızla yaklaşırken bu yöndeki ilk modeller de görünmeye devam ediyor. 2019 yılı için piyasaya sunulması beklenen modellerden ikisi Motorola ve Huawei markaları altında gelecek. Üstelik birbirlerinden oldukça farklı tasarım çizgileri eşliğinde…

Söz konusu iki telefon arasında Huawei modelinin oldukça pahalı ve ‘fütüristik’ olacağı düşünülüyor. Güney Koreli internet yayını ETNews’da yer alan habere göre Huawei, ‘beklenenden daha eksiksiz’ bir cihaz sunacak, üstelik bu model ‘katlanabilir’ ekranlı tasarımıyla bir nevi katlanabilen Samsung Galaxy F’e de göz kırpacak.

İlk bilgilere göre Huawei’nin 5G’li modelinde 8 inçlik bir tablet ya da 5 inçlik telefon ekranının birleşimi olan üç katmanlı bir tasarım öne çıkıyor. Bu katlanabilen tasarım, farklı kullanım senaryolarına ek olarak ağır ve kalın bir akıllı cihaz anlamı taşıyacak gibi görünüyor. Mobile World Congress 2019 kapsamında duyurulacağı kaydedilen cihaza dair fiyat beklentisi ise ABD için 1500 dolar civarında.

Odin…

Bir diğer rapor ise Motorola’nın yeni nesil 5G’li modelinin Snapdragon 8150 çip setiyle geleceğine ve isminin de ‘Odin’ olacağına işaret ediyor. Vikings dizisini bilenler için Odin, hızlı bir çağrışım meydana getirebilir.

İddialı bir ekrana sahip olması beklenen model, ayrıca 32 GB depolama, 4 GB RAM ve Android 9 Pie özellikleri ile gelebilir.

Cevap bırakın