Huawei ve Leica iş birliğinde sona mı geliniyor?

0

Huawei’nin donanım tarafında yeni iş birliği arayışında olduğu kaydediliyor…

Son iddialara göre Çin merkezli teknoloji şirketi Huawei ile Alman görüntüleme markası Leica, uzun süredir devam eden iş birliklerini sona erdiriyor. Bu noktada iki şirketin birlikte çalışacağı son akıllı telefon serisinin Huawei P50 olacağı öne sürülüyor.

Öte yandan Huawei’nin üretimle ilgili yeni iş birlikleri arayışında olduğu kaydediliyor. Ekran tarafında Japonya merkezli Sharp’ın adı geçmeye başladı bile.

Son bir iddia da Leica’nın Xiaomi ile birliktelik kurabileceği yönünde. Mi 11 modellerinde artık bir Samsung şirketi olan Harman Kardon ile çalışan Xiaomi, anlaşılan o ki son dönemde yeni partnerliklere bir hayli açık.

Bu arada teknoloji dünyasında Leica ve Huawei’nin dışına çıkıldığında Samsung ile Japon fotoğrafçılık şirketi Olympus arasında kamera odağında sürpriz bir birlikteliğin yakın zaman içerisinde açıklanabileceği konuşuluyor. Gündem spekülasyonlarla dolu ve gelecek haftalarda bir dizi resmi açıklamanın gelmesi sürpriz olmayacak.

Huawei, bu ay içerisinde bir online etkinlik düzenleyerek çocuklara yönelik bir akıllı saat duyuracak. Ek olarak akıllı tartı tanıtılması olası. Yeni dizüstü bilgisayar, tablet (MatePad Tab adıyla gelebilir) monitörler ve kulaklık tarafında Huawei FreeBuds 4’ün lanse edileceği iddiaları yaygın. Gelişmeleri paylaşmayı sürdüreceğiz…

Cevap bırakın