Huawei telefon satışlarında ciddi bir artış yakaladı!

0

Geçtiğimiz yılı 206 milyon birim telefon satışı ile kapatan Huawei, hızla büyümesi ile dikkatleri çekmişti. 2019 yılındaki hedefini 250 milyon birim olarak açıklayan Huawei telefon satışlarında bu sene de ciddi bir artış yakaladı.

Huawei telefon satışlarını hızla arttırıyor

Huawei geçtiğimiz yıl yaşadığı başarının ardından, bulunduğumuz yılın ilk çeyreğinde de kendi rekorunu yeniledi. Bu yılın ilk çeyreğinde yaklaşık 59 milyon birim cihaz teslim eden şirket, satışlarını yıllık düzeyde yüzde 50,3 oranında da arttırmayı başardı. Bu satışlarla birlikte şirket Apple’ı geçerek Samsung’un arka sırasına yerleşmiş oldu.

Huawei Nova 5 Pro

Bununla birlikte henüz ikinci çeyreği doldurmamıza kısa bir süre kalmışken şirket 100 milyon barajını da çoktan geçti. 31 Mayıs itibariyle şirketin 100 milyon sınırını geçtiğini ve ilk çeyreğe ek olarak iki ayda yaklaşık 40 milyon birim satış yaptığını söyleyebiliriz.

Akıllı saatlerde de iddialı!

Akıllı telefon piyasasında hızlı bir büyüme yakalayan şirket, giyilebilir ürünlerde de oldukça iddialı. Şirket, açıklanan verilere göre geçtiğimiz Ekim ayından bu yana iki milyon birimden fazla Watch GT akıllı saat modellerinden sattı.

IDC’nin verilerine göre Huawei bu yılın ilk çeyreğinde yaptığı satışlarla, akıllı saat satışlarını geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre yüzde 282,2 oranında arttırdı.

 

 

Cevap bırakın