Huawei spekülasyonlara konu olan akıllı hoparlörünü tanıttı

0

Akıllı telefon pazarının güçlü isimlerinde Huawei, geçtiğimiz günlerde Çin’de düzenlenen etkinlik kapsamında yeni Mate 20 akıllı telefon modelinin yanında bir de akıllı hoparlör tanıtımı yaptı.

İlk olarak Londra’da yaptığı tanıtım ile Mate 20 pro’yu görücüye çıkaran Huawei, bu modeli ile oldukça ses getirmiş ve kısa zaman içerisinde kullanıcıların ilgisini çekmeyi başarmıştı. Aynı modelini Çin’de düzenlenen tanıtımda da yapan şirket, akıllı telefon modelinin yanı sıra bir de akıllı hoparlör tanıtımı yaptı. Bu akıllı cihaz modelinin ismi Al Speaker olarak karşımıza çıktı.

Huawei, yeni akıllı hoparlörünün görücüye çıkması ile birlikte bazı eleştirilere maruz kaldı. Bunun nedeni ise hoparlördeki tasarımın bir Apple ürünü olan Homepod’a çok benzemesi oldu. Neredeyse Apple Homepod akıllı hoparlörü kopyaladığından bahsedilen Huawei, aldığı eleştirilere rağmen bu konuda herhangi bir açıklama yapmadı. Yeni AI Speaker adlı akıllı hoparlör şu an sadece Çin’de satışa sunuluyor.

Üst kısmında mavi ışık aydınlatması bulunan akıllı hoparlör, yine üst kısmında yer alan fiziksel butonlarla dikkat çekiyor. Dynaudio sistemi içeren model, sahip olduğu bu özellik sayesinde oldukça yüksek ses verebiliyor. Xiayoi olarak bilinen dijital ses asistanıyla iletişime geçebilmek içinse 6 adet hoparlör bulunduruyor. Ancak bu dijital sesli asistanının henüz sadece Çin’de kullanılabildiğini belirtmekte fayda var.

Huawei Al Speaker’ın fiyatı ile oldukça mütevazı. Sadece 60 dolardan satışa sunuluyor.

Cevap bırakın