Huawei Siber Güvenlik Şeffaflık Merkezi Brüksel’de açıldı

0

Huawei, Siber Güvenlik Şeffaflık Merkezini Brüksel’de açtı. Regülatörlerin, telekomünikasyon operatörlerinin, işletmelerin ve 200’den fazla temsilcinin katılımı ile gerçekleştirilen açılış töreninde Avrupa Birliği, GSMA ve Dünya Ekonomik Forumu’ndan temsilciler yer aldı.

Siber güvenlik ekosistemine duyulan güven, dünyanın dijital çağda karşılaştığı en büyük zorlukların başında geliyor. Huawei CEO’su Ken Hu, Brüksel’de gerçekleştirilen Huawei Siber Güvenlik Şeffaflık Merkezi açılışında; “Güven duygusu gerçeklere dayanmalı, gerçekler doğrulanabilir olmalı ve doğrulama ortak standartlara dayanmalıdır. Dijital çağda tam bir güven oramı oluşturmak için, bunun etkili bir model olduğuna inanıyoruz” dedi.

Önemli bir girişim

All Cloud’daki yeni gelişmeler, iş zekâsı ve yazılımla tanımlanan her şey, IT altyapısının siber güvenliğinde benzeri görülmemiş zorluklar doğuruyor. Bu zorlukların üstesinden gelmek için ilk adımı atan Huawei, Brüksel’de devlet kurumlarına, teknik uzmanlara, endüstri birliklerine ve standartlaştırma örgütlerine yönelik olarak önemli bir girişime imza attı.

Siber Güvenlik Şeffaflık Merkezi ilk olarak, Huawei’nin strateji ve tedarik zincirinden Ar-Ge, ürün ve çözümlerine kadar uçtan uca siber güvenlik uygulamalarını sergileyecek. Ziyaretçilerin 5G, IoT ve bulut gibi alanlarda Huawei ürün ve çözümleri ile siber güvenliği deneyimlemeleri sağlanacak.

İkinci olarak, Merkez, Huawei ile kilit paydaşlar arasında siber güvenlik stratejileri ve uçtan uca siber güvenlik ile gizlilik koruma uygulamaları hakkında iletişimi kolaylaştıracak.

Üçüncü olarak, Huawei müşterilerine yönelik bir ürün güvenlik testi ve doğrulama platformu ile ürün odaklı hizmetler sağlayacak.

Cevap bırakın