Huawei iki yıllık satış hedefini açıkladı!

0

Huawei tanıttığı akıllı telefonlarda özellikle fiyat / performans açısından dikkatleri oldukça çekiyor. Şirket bu açıdan baktığımızda oldukça iyi satış miktarlarına da ulaşabiliyor. Geçtiğimiz seneyi de kendi içinde rekor bir gelirle kapatan şirket, ileriye dönük satış hedeflerini açıkladı. Huawei hız kesmeden büyümeye devam etmeyi hedefliyor.

Huawei iki yıllık satış hedefini açıkladı!

Geçtiğimiz yıl 52 milyar dolarlık bir gelir elde eden şirket, yaklaşık 206 milyon ünite cihaz satmıştı. Hem gelir hem de satış miktarı olarak kendi rekorunu kıran şirket, 2019 ve 2020 yıllarında da rekorlarını tazelemeyi hedefliyor. Geçtiğimiz günlerde ön siparişe sunulan P30 serisi de yaklaşık 10 saniye içinde tükenmişti.

Huawei

Huawei Tüketici İşleri Başkan Yardımcısı Zhu Ping, bu yıl istenilen satış hedefinin yaklaşık 250 milyon ünite olduğunu belirtti. Yani şirketin bu sene satışlarında yüzde 22 civarında artış beklediğini söyleyebiliriz. Bununla birlikte Ping, 2020 yılı için bulunan hedefleri de paylaştı.

Ping’e göre şirketin 2020 yılı için yıllık satış hedefi ise 300 milyon birim cihaz. Yani şirketin 2020 yılında satışlarının, bir önceki yıla göre yüzde 20 artmasını beklediğini söyleyebiliriz.

Cevap bırakın