Huawei P9 ve P9 Plus tanıtıldı

0

1459966914_P9___Case

2016’nın merakla beklenen üst segment akıllı telefonlarından Huawei P9 ve P9 Plus İngiltere’de tanıtıldı. Leica Camera AG işbirliği ile geliştirilen kamera donanımları ile dikkat çeken cihazların yanı sıra akıllı bileklik modeli B3 Talkband de duyuruldu.

12 MP arka ve 8 MP ön kamerayla gelen akıllı telefonlar görüntüleme alanındaki teknolojileri ile iddialı. Arka kısımlarında çift kamera yapısı sunuluyor ve bu birlikteliğin temelini de monokrom kamera ile renkli kamera birlikteliği oluşturuyor. Detay, renk ve derinlik açısından kullanıcısına güçlü imkanlar sunduğu kaydedilen kamerasının düşük ışık performansı konusundaki başarılı performans da vurgulanıyor. P9 ve P9 Plus kullanıcıları, monokrom modunu seçtiklerinde cihazlarını gerçek bir monokrom kamera gibi kullanarak siyah-beyaz kareler elde edebiliyorlar. Bu özellik, Leica markası ile bütünleşen siyah-beyaz fotoğraf karelerinin bir akıllı telefonla da elde edilebileceğine işaret ediyor.

Hibrit odaklama teknolojisine sahip kamerada, odaklanma için üç farklı yöntem sunuluyor; lazer, derinlik hesaplaması ve kontrast. Çevresel şartlara göre bu seçeneklerden en uygunu devreye alınıyor ve şirket açıklamasına göre en iyi karenin yakalanması sağlanıyor. Gerçekleştirilen çekimlerde profesyonel fotoğrafçıların sevdiği kavramlardan bokeh efekti gibi sonuçlar da elde edilebiliyor.
1459966968_P9_Plus__1_Huawei P9 ve P9 Plus’ın alüminyum ve gümüş kesim gövdesi, minimalist detayları, 2,5D olarak tanımlanan kenarları eğimli ekran yapısının yanı sıra teknik detayları da son derece iddialı. P9; 5.2 inç ekran P9 Plus 5.5 inç ekranla geliyor, her iki telefonda sunulan ekran çözünürlüğü ise ortak: 1080p. Her iki modelde donanımın çekirdeğini oluşturan ve Huawei tarafından geliştirilen 64 bit mimarili Kirin 955 işlemcisi ile 2,5 GHz’lik maksimum saat hızlarına ulaşılabileceği kaydediliyor. Huawei P9, 3000 mAh pil kapasitesine sahip; P9 Plus ise 3400 mAh. Cihazlarda hızlı şarj özelliği mevcut; 6 saatlik konuşma süresinin 10 dakikalık şarj sonucunda elde edilebileceği belirtiliyor.

1459966922_P9___AllHuawei P9’un iki RAM alternatifi bulunuyor: 3 GB ve 4 GB. Dahili depolama kapasitesi de 32/64 GB şeklinde. microSD desteği sunuluyor. LTE Cat. 6 ve parmakaizi okuyucusu diğer öne çıkan özellikleri arasında.

P9 Plus’ta 4 GB RAM, 64 GB dahili depolama kapasitesi, microSD desteği bulunuyor. Yani tek versiyon üzerinden potansiyel kullanıcıları ile buluşuyor.

Her iki modelin de yazılım tabanında Android 6.0 Marshmallow işletim sistemi ve EMUI 4.1 arayüzü yer alıyor.

Cihazların satışlarına kısa süre içinde başlanacağı belirtildi. Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın