Huawei P9 Lite güvenlik özellikleri ile dikkat çekiyor

0

Akıllı telefonlar, her yaştan her kesim için büyük bir hızla ‘olmazsa olmaz’ noktasına doğru evrilmiş durumda. Peki ya bu önemli cihazların güvenliği? İşte Huawei P9 Lite, sahip olduğu güvenlik özellikleri ile konuya çok iddialı bir şekilde yaklaşıyor.

Mobil cihazlarda saklanılan fotoğraf, video, görüşme kayıtları, banka bilgileri gibi özel verilerin kötü niyetli kişilerin eline geçmesini önlemeye yönelik çözümler sunan P9 Lite, bilgi güvenliği tarafında kullanıcılarına birçok özelliği bütçe dostu bir cihaz beraberinde sunuyor.

Örneğin Huawei, akıllı telefonlarında hızlı ve uygun parmak izi okuyucu sensörleri kullanmasıyla tanınıyor. P9 lite 2017’de kullanılan okuyucu, parmak izini algılamak ve ekranın kilidini açmak için 0,3 saniyeden daha az zamana gereksinim duyuyor. Huawei P9 Lite 2017’nin bu özelliği ekran şifresi girme gibi görülmesi muhtemel tekniklerden çok daha güvenli ve hızlı bir çözüm sunuyor.

Android işletim sistemli cihazda bulunan kasa özelliği ile kişisel fotoğraf, video ve dosyalar şifrelenip erişimi koruma altına alınıyor. Parmak okuyucuya tanıtılan parmak izi ile şifrelenen dosyalara anında erişim sağlanıyor.

Akıllı telefon kullanıcılarına bir diğer güvenlik özelliği olan uygulama kilidi de sunuluyor. Kişisel bilgilerin, mesajların kayıtlı olduğu mobil bankacılık ve mesajlar gibi uygulamalara parmak izi tanıtılarak akıllı telefon ekranı açık olduğu halde bile uygulamayı kullanmak için parmak izinin tekrar girilmesi isteniyor.

Diğer yandan EMUI 5.0 arayüzü ile kullanıcılarının Bluethooth ile kilit açması da mümkün durumda. Bu özellik sayesinde kullanıcıların Huawei akıllı bandının veya kablosuz kulaklığın kapsama alanı içinde olduğu sürece, telefonun kilidini açmak için parola girmesi veya parmak izi taratması gerekmiyor. Bunun yanı sıra aynı kullanıcılar akıllı telefonlardan birkaç metre uzaklaşması halinde otomatik kilit devreye giriyor.

MediaMarkt’ta satışa sunulan Huawei P9 Lite modelini daha yakından incelemek ve online alışveriş ile satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Cevap bırakın