Huawei P9, 9 milyon satış rakamına ulaştı

0

1479985718_scarlett_johansson__2_

Android işletim sistemine sahip akıllı telefon modeli Huawei P9’un dünya genelinde 9 milyon adetlik satış rakamına ulaştığı duyuruldu. İşte detaylar…

Huawei P9, satışa sunulmasının ardından dünya akıllı telefon pazarında 9 milyon satış rakamına ulaştı. Huawei, bu başarının kutlama etkinliklerinde ürünün global marka elçisi ve reklam yüzü Scarlett Johansson’u Çin Shenzen’de ağırladı.

Shenzen’de hayranlarıyla bir araya gelen Hollywood yıldızı Scarlett Johansson, bir fotoğraf meraklısı olarak Huawei P9 ile yaşadığı tecrübeleri paylaştı. Johansson, yaşadığı her anı yakalayabilmek için Huawei P9 akıllı telefonun kamerasının kendisine çok daha fazla güven verdiğini söyledi. Huawei Tüketici İş Grubu Pazarlama Müdürü Glory Zhang ise, Scarlett Johansson’un P9’u dünyaya tanıtmasıyla bu başarıda büyük pay sahibi olduğunu söyleyerek kendisine teşekkür etti.

Huawei Tüketici İş Grubu Mobil Telefon Bölümü Başkan Yardımcısı Changzhu Li, Huawei P9 akıllı telefonun piyasaya sunulduğundan bu yana dünya çapında 9 milyon satış rakamına ulaşıldığını açıkladı. Bu da Huawei’in, tahmini satışı 10 milyonu aşması beklenen ilk amiral gemisi akıllı telefonu oldu. Li, ‘’Huawei P9, Leica ile birlikte geliştirilen ve teknolojide çığır açan ikili lens özelliği ile satışa sunulduğundan bu yana geçen 6 ay içinde fotoğraf meraklıları ve tüketiciler tarafından övgüyle kullanılıyor.’’dedi.

Huawei P9, kamera markası Leica ile Huawei’nin işbirliğinin ilk akıllı telefonu.

Media Markt online alışveriş üzerinden Huawei P9’un detaylı özelliklerini görmek ve cihazı satın almak için buraya tıklayınız.

Huawei P9 inceleme makalesi için buraya tıklayınız.

Cevap bırakın