Huawei P50 serisi için beklenen haber geldi!

0

Huawei’nin yeni nesil amiral gemileri hakkında haberler gelmeye devam ediyor. Bu kez de Huawei P50 ailesinin seri üretime geçtiği ortaya çıktı.

Akıllı telefon pazarına “P” serisi modelleriyle damga vuran Huawei, yakında karşımıza Huawei P50 ailesiyle çıkacak. Üstün performansıyla dikkat çekeceği öne sürülen bu telefonlar, aynı zamanda kamera konusunda da zirveye oynayacak.

Huawei’nin merakla beklenen P50 serisi uzun süredir sızıntılarıyla gündeme getiriliyor. Ancak bu telefonların tanıtım tarihi sürekli olarak tartışma konusu oldu. Zira ilk olarak Nisan ayında tanıtılması beklenen bu telefonların, şimdi ise Haziran ayına kadar geleceği söyleniyor. Lakin bugün Çinli kaynaklar bu konuya dair beklenen haberi verdi. Huawei P50 modelleri şimdiden seri üretime geçti ve lansmana da bir adım daha yaklaştı.

Huawei P50 ve P50 Pro üretime başladı

Geçmiş yıllara baktığımızda Huawei, amiral gemisi telefonlarını genelde Nisan ayında düzenlediği lansmanlar ile piyasaya sürdü. Ancak son yıllarda ciddi baskı altında olan Çinli şirket, çip yetersizliğinden dolayı bu süreyi biraz daha uzatmaya karar verdi. Yabancı kaynaklara göre Huawei P50 serisi en geç Haziran ayına kadar tanıtılacak. Hatta bunların arasından P50 ve P50 Pro’nun üretimi de şimdiden başladı.

P50 ve P50 Pro seri üretime geçti

Çinli kaynakların iddialarına göre Huawei P50 ve P50 Pro ikilisinin üretimi başladı. Ancak serinin en iyi modeli olması beklenen P50 Pro Plus için aynı şeyleri söylemek mümkün değil. Zira bu telefon henüz seri üretime geçmediği ve çip sorunuyla da karşı karşıya kaldığına dair söylentiler var. Ancak bu, cihazın hiçbir zaman gelmeyeceği anlamını taşımıyor. Sadece üretim konusunda diğerlerinin gerisinde kaldı ve muhtemelen kısa süre sonra P50 Pro Plus’ın da üretimine başlanacaktır.

Huawei’nin yeni amiral gemileri üç model olarak gelecek. Bunlardan; P50 Kirin 9000L işlemciden güç alırken, P50 Pro Kirin 9000E, P50 Pro Plus ise Kirin 9000‘den güç alacak. Buna ek olarak tüm modeller delikli ekrana sahip olacak.

 

Cevap bırakın