Kamera tasarımıyla şaşırtan Huawei P50 modeli

0

Huawei’in yeni amiral gemisi akıllı telefon modeli olarak lanse edilen Huawei P50 Pro için şaşırtan bir kamera tasarımı ortaya çıktı. Arka kamera kurulumunda yuvarlak bir tasarımı tercih ettiği görülen Huawei’in biraz farklı bir yol seçtiği görülüyor. Telefonun köşe kısmından yuvarlanmayan kamera kurulumunun bir kısmı yuvarlık bir kısmı telefonun köşesine denk geldiği için düz tercih edilmiş. Neden böyle bir tasarım tercih edilmiş bilmiyoruz ancak herkes tarafından bu tasarımın sevilmeyeceği kesin.

Huawei P50 Pro için kamera tasarımı

Açıkçası telefonun bu görüntüsü resmî değil ancak eğer Huawei böyle bir tasarımı tercih ederse diğer akıllı telefonlardan ayrılan bir modele imza atmış olacak. Karşımızdaki telefonun görüntüsü ise şirketin aldığı ve tescillenmiş patent görsellerinden oluşturulmuş. Yani telefonun bu şekilde gelme ihtimali oldukça yüksek.

Huawei P50 Pro

Bu durumda Huawei P50 Pro’nun ana tasarım özelliği arka kamera kurulumu olacak gibi duruyor. Bir taraftan kesilmiş bir daire içinde yer alacak olan telefon ana kamerasına ek olarak toplamda 4 kameraya sahip olacak. Daha önce söylenenlere göre Huawei’nin bir sonraki amiral gemisi akıllı telefon serisini 2021’in ilk yarısında piyasaya sürmeyi planlıyor. Görüntüyü sızdıran kaynağa göre, şirketin Huawei P50 için Kirin 9000 işlemciyi kullanacağını iddia ediyor.

Bu bilgilere ek olarak, raporda Huawei P50 için ekran tedarikçilerinin Samsung Display ve LG Display olduğu yazıyor. Kaynak ayrıca Samsung Display ve LG Display’in Huawei P50 için kesinlikle ekran tedarik edeceğini ekliyor; ancak Huawei Mate 50 serisi için sipariş alıp almayacakları bilinmiyor.

Cevap bırakın