Huawei P50 ailesi ile sunulacak yakınlaştırma yeteneği

0

Huawei P50 ailesi için türlü türlü özellikler ve sızıntılar gelmeye devam ediyor. Şimdi ortaya çıkan haberlere göre P50 ailesinde 20x optik yakınlaştırmaya ek olarak 200x dijital yakınlaştırma sunacak. Bu yüksek yakınlaştırma yeteneği ve Huawei’in kamera konusundaki başarısı düşünüldüğünde bu yakınlaştırmaların büyük kayıplar olmadan sunulacağı bekleniyor.

Huawei P50 ailesi için 200x yakınlaştırma yeteneği

Telefonların kayıpsız yakınlaştırma yapması oldukça zor ve yüksek yakınlaştırma sunan telefonlarda genel anlamda bozulmalar yaşanıyor. İşler Huawei’in telefonlarındaki yakınlaştırma yeteneğine geldiğinde başarılı sonuçlar ile karşılaşıyoruz. Weibo’da ortaya çıkan yeni bir paylaşımda, Huawei’in yeni telefon serisi P50 için 20x optik yakınlaştırma sunacağı ve 200x de dijital yakınlaştırma olacağı söyleniyor.

Huawei P50 serisi

Telefonun bu yakınlaştırma yeteneğine ise binoküler adlandırması yapılıyor. Bu kelimenin anlamına baktığımızda karşımıza, ‘iki gözle bakma. Aynı anda iki gözle bakılabilen dürbün veya teleskop’ olarak tanımlandığı görülüyor. Telefonun yakınlaştırma yeteneğinin böylesine güçlü ve iddialı olması ise heyecanlandırıyor.

Huawei, özellikle de amiral gemisi modellerinde kameraya çok önem veriyor. Hatırlatmak gerekirse, P30 Pro ile ilk kez 5x optik, 50x de dijital yakınlaştırma sunan Huawei, ilerleyen dönemde piyasadaki en iyi telefon kamerasına sahip P40 Pro modelinde vitesi biraz daha artırmıştı. Bu telefonda 10x optik, 100x dijital yakınlaştırma sunan başarılı şirket, tarihler 2021 yılını gösterdiği şu günlerde yılın sonuna kadar çok daha iddialı bir şekilde gelecek gibi duruyor.

Cevap bırakın