Huawei P40 yanında sürprizi ile gelecek

0

Huawei, Mate ailesini yeni bir model ile genişletmek için yeni bir başvuruda bulundu. Akıllı telefonlar, dizüstü bilgisayarlar ve tabletlerden oluşan aileye kulaklık katılacak. Huawei MatePod, Huawei P40 ile birlikte karşımıza çıkacak.

Huawei P40 sürprizi ile gelecek: Huawei MatePod

Kablosuz kulaklıkların popülerliği her geçen gün artıyor. Son olarak Huawei’nin 6 Ocak 2020’de Avrupa Birliği Fikri Mülkiyet Ofisi’ne ve İngiltere’deki IPO’ya yeni bir isim patenti için başvurduğu ortaya çıktı.

MatePod isim başvurusunda ürünün sınıfının kulaklık olduğu belirtiliyor.

Şirket son olarak MatePad isimli tablet ile karşımıza çıkmıştı. Kulaklık tarafında ise FreeBuds ismi kullanılıyordu. Şimdi ise gözler MatePod ismine çevrildi.

Ancak, konuyla ilgili şirket cephesinden yapılmış resmi bir açıklama bulunmuyor.

Huawei geçen yıl P30 amiral gemisi ailesi ile FreeLace ve FreeBuds Lite kablosuz kulaklık modellerini tanıtmıştı. Şimdi yeni kulaklık modeli için de P40 ailesinin lansmanı işaret ediliyor.

Mart ayında düzenlenecek Huawei P40 tanıtımı aynı zamanda Huawei MatePod kablosuz kulaklık modeline de ev sahipliği edebilir.

Huawei P40 ve P40 Pro modelleri gücünü Kirin 990’dan alacak. Huawei P40 serisinin 128 GB / 256 GB depolama seçeneklerinin yanı sıra 8 GB ve 12 GB RAM ile gelmesi bekleniyor.

Cevap bırakın