Huawei P40 için arama motoru seçimi yapıldı: Qwant

0

Google Servisleri’ni kullanamayan Huawei, yeni bir ortaklık anlaşması imzaladı. Huawei arama motoru için Qwant ile el sıkıştı. Avrupa’daki kullanıcılar, yeni nesil Huawei markalı telefonlarda Google yerine Qwant ile arama yapacak.

Huawei P40’ın arama motoru Qwant oldu

Yeni nesil Huawei modelleri ne yazık ki Google Servisleri olmadan geliyor. Ancak, kullanıcılar Huawei Mobil Servisleri ile birçok gerekli hizmeti alabiliyor. Arama motoru tarafında ise yeni bir seçim yapıldı. Fransa, İtalya ve Almanya’daki Huawei P40, P40 Pro ve P40 Pro Plus modelleri kullanıcılara Qwant arama motoru ile gelecek. Ön yüklü olarak gelecek uygulama ayrıca Huawei AppGallery’den de indirilebilecek.

Arama motoru ile ilgili 2018 yılında yayınlanmış olan videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Yapılan ortaklık açıklamasında, kullanıcı verilerinin gizliliğine ve güvenliğine odaklanıldığı da belirtildi. Basın açıklamasına göre, Huawei ve Qwant mühendisleri özelleştirilmiş bir mobil arama hizmeti üzerinde çalıştı. Ayrıca farklı senaryolara dayalı öneriler için de kafa kafaya verildi. Avrupalı kullanıcılara daha verimli arama sağlamak için de gerekli uyarlamaların yapıldığı belirtildi.

GPDR gizlilik standardına uygun olan Qwant isimli arama motorunun kullanıcıların kişisel verilerini izlemediği ve analiz etmediği belirtiliyor. Ayrıca arama motoru telif hakları konusunda da orijinal makaleleri her zaman daha da fazla öne çıkaracağını söylüyor.

Cevap bırakın