Huawei P30 Pro kamera maliyeti ile dikkat çekti!

0

Huawei‘nin geçtiğimiz haftalarda tanıtımını yaptığı P30 serisi, önceki nesillerde de olduğu gibi kamera konusunda oldukça iddialı. DxOMark sonuçlarına göre de aldığı 112 puanla birlikte P30 Pro, şu ana kadar satışa sunulan modeller arasında en iyi kameraya sahip akıllı telefon seçildi. Açıklanan yeni verilere göre, Huawei P30 Pro kamera maliyeti ile de dikkatleri çekmeyi başarıyor.

Huawei P30 Pro kamera maliyeti rakiplerinden fazla!

Üçlü kamera kurulumuna sahip olan Huawei P30 Pro, ToF sensörü ile de destekleniyor. Yeni açıklanan verilere göre Huawei P30 Pro’nun kamera maliyeti, ToF sensörü dahil 56 dolar. Açıklanan maliyet, güncel rakiplerinin kamera maliyetlerinin üstünde yer alıyor.

Huawei P30 Pro kamera

Samsung Galaxy S10+ modelinde kamera maliyeti 44 dolar iken, bir diğer rakibi iPhone XS Max‘ın kamera maliyeti ise 34,5 dolar. Bu açıdan baktığımızda P30 Pro’nun kamerasının rakiplerine göre daha pahalı olduğunu söyleyebiliriz.

Bu verilerle birlikte, modellerin ekran maliyetlerine yönelik bazı bilgiler de paylaşıldı. Galaxy S10+ modelinde bulunan ekranın maliyeti 125 dolar iken, iPhone’da bu maliyet 120 dolar, P30 Pro’da ise 110 dolar olarak öne çıkıyor.

Cevap bırakın