Huawei P30 Pro ikinci kez yılın en iyi akıllı telefonu oldu

0

Türkiye’de de satılan Huawei P30 Pro, 6 Eylül 2019 tarihinde Berlin’de düzenlenecek olan EISA (Expert Imaging and Sound Association) etkinliğinde ödül almaya hak kazandı. “Yılın en iyi akıllı telefonu” unvanına erişen ilgili model, Huawei markasına bu gururu ikinci kez yaşatıyor.

Huawei P30 Pro

Huawei P30 Pro yılın en iyi akıllı telefonu ödülünü aldı

EMUI 10 ile güncellenen cihazlar arasında yer alan P30 Pro, DC Dimming güncellemesi sayesinde kullanıcıların gözlerini daha az yoruyor. Buna ek olarak fotoğraf ve video çekimlerinde de oldukça verimli özelliklerle donatılan model, kamerası adına jürilerden şöyle bir övgü aldı:

“Huawei, mobil fotoğrafçılıkta dörtlü kamera kurulumu aracılığıyla bir başka etkileyici ilerleme daha kaydetti. Ultra geniş lensi, periskopik 5x telefoto lensi ve portre modu ile rakiplerinin hepsinden üstün olan Huawei P30 Pro, size şu anda bir akıllı telefondan elde edebileceğiniz en iyi düşük ışık fotoğrafları sağlıyor.”

huawei p30 pro

“Ayrıca P30 Pro müthiş suya dayanıklı yapısı, mükemmel ekranı, hızlı ekran altı parmak izi okuyucusu, kablolu ve kablosuz şarjla desteklenen kusursuz pil ömrü ile büyülüyor. Bu akıllı telefon, 512 GB‘a kadar yükseltilebilen ham format kayıt sistemiyle kendisini fotoğrafçılığa adamış olanlar için mükemmel bir arkadaş.”

P30 Pro özellikleri neler sunuyor?

Gücünü Kirin 980 işlemcisinden alan ürün, dünyanın ilk 7 nanometre mimarisine sahip olan işlemcisini kullanıyor. Kirin 980, Kirin 970’e göre yüzde 46 daha fazla grafik performansı ortaya koyuyor ve yüzde 178 oranında güç tasarrufu sağlıyor.

Kendisini kullanan Huawei model cihazlar, Kirin 970’i kullananlara göre yüzde 37 oranında daha hızlı. P30 Pro’nun kamerasından bahsetmek gerekirse 40 megapiksel bir ana kameraya sahip olan telefon, 20 megapiksel ultra geniş açılı bir kamera ile de destekleniyor.

Bu iki kameranın yanında 8 megapiksel telefoto kamera ve ToF kamera bulunuyor. Ön tarafta ise 32 megapiksel bir kamera yer alıyor. Leica Quad kamera kurulumuyla gelen başarılı model, 6.47 inçlik bir OLED ekrana sahip.

Kirin 980

4200mAh pil ile hizmet veren Huawei’nin gururu, 3 boyutlu ve kavisli cam ekranıyla gayet başarılı dokunmatik telefon deneyimi sunuyor. 40W süper hızlı şarj desteği sayesinde kullanıcılarını memnun eden cihaz, ödülünü almak adına gün sayıyor.

Cevap bırakın