Huawei P10 ve P10 Plus tanıtıldı

0

huaweip10leica

Huawei, geçtiğimiz sene P9’da yaptığı gibi bu yıl da P10 ve P10 Plus adında iki farklı model piyasaya sürecek. P10’da 5.1 inçlik Full HD ekran bulunurken P10 Plus’ta 5.5 inçlik Quad HD ekran konumlandırılmış. Her iki cihazın da ön yüzeyi Gorilla Glass 5 ile kaplı.

Her iki model de gücünü Kirin 960 işlemcisinden (4 çekirdek Cortex A57, 4 çekirdek Cortek A53) alıyor. P10’da sabit 4GB RAM konumlandırılırken P10 Plus’ta 128 GB model için 6GB RAM kullanılıyor. MicroSD ile kapasitesi artırılabilen cihazların minimum 64 GB dahili hafızası bulunuyor.

Huawei yeni amiral gemisi modellerinde kamera için Leica ile iş birliğine gitti. Her iki cihaz da arkasında 12 megapiksel ve 20 megapiksel olmak üzere iki kamera bulunduruyor. Leica Dual Camera 2.0 adı verilen teknolojiye sahip kameraların ikisini de kullanabilmek mümkün. Ayrıca iki kamera sayesinde derinlik ve odaklama efektleri ayarlarını kontrol edebiliyorsunuz. Kameralar f/2.0 diyafram aralığına sahip.

huaweip10

Huawei donanımsal olarak yenilediği kameralarına yazılımsal açıdan da eklemeler getirmiş. Yeni modellerde tıpkı iPhone’larda olduğu gibi portre modu ve bokeh adı verilen özellikler kullanılabilecek. Portre modunun cihazların 8 megapiksellik ön kamerasında da bulunduğunu söylemekte fayda var.

Huawei P10 3200 mAh’lık batarya kapasitesine sahipken P10 Plus’ta kapasite 3750 mAh’a kadar çıkıyor. Her iki cihazın pili de Huawei Super Charge adı verilen hızlı şarj teknolojisine sahip. Huawei cihazların pilinin normal kullanımda 2 gün dayanabileceğini söylüyor.

Huawei P10 ailesi Android 7.0 ile geliyor. Düzenli olarak güncelleme alması beklenen cihazlar Mart ayında piyasaya sürülecek.

Cihazların piyasaya ilk sunulacağı marketler arasında Türkiye’nin de olduğunu söyleyelim.

Cevap bırakın