Huawei, P serisine üç yeni model ekledi

0

Huawei P30 ve Huawei P30 Pro akıllı telefonları ile ülkemizde satış rakamları açısından başarılı olan Huawei, yeni bir atılımın sinyallerini verdi. Çalışmalarına Birleşik Krallık’ta devam eden firma yetkilileri, İngiltere’nin Mülkiyet Ofisine üç yeni model için başvurularda bulundu. Peki, Huawei P serisi ailesine hangi modeller katıldı?

Huawei P serisi

Huawei P serisi taze kanlar ile yenilendi

P serisini iki hane ile adlandırmayı bırakan Huawei, yeni model adaylarını açıkladı. Gelecekte P300, P400 ve P500 olarak piyasaya sürülecek olan yeni cihazlar hakkında gerekli bilgiler henüz paylaşılmış değil. Marka patent başvurularını başarılı bir şekilde tamamlayan şirketin bu stratejiye ait detayları ne zaman paylaşacağı bilinmiyor.

Huawei

Gücünü Kirin 980’den alan Huawei P30, 6 GB RAM bellek boyutu ile üst düzey bir performans sunarken aynı zamanda Android 9 Pie işletim sistemini kullanıyor. Artırılabilir altyapıya sahip olan Huawei P30, 256 GB hafızaya kadar çıkabiliyor. Kendisinin bir üst modeli olan Huawei P30 Pro ise oldukça iyi kameralara sahip.

Huawei P30 Pro, hem kameraları ile hem de daha üst özellikleri ile gündemdeki yerini koruyor. Bunun dışında P300, P400 ve P500 cihazları adına yakın bir zamanda herhangi bir açıklama beklenmiyor. 2017 yılında tek haneli sayıdan çift haneli sayıya geçen Huawei, yeni nesil telefonlarının piyasaya damga vurmasını istiyor.

Huawei P30 Pro

Huawei P30, 6 GB RAM ve 128 GB depolamanın yanında 8 GB RAM / 64 GB – 128 GB – 256 GB depolama seçenekleri ile kullanıcılara farklı seçenekler sağlıyor. Sahip olduğu dört kamera sayesinde çekim kalitesi aracılığı sebebiyle öne çıkan P30 Pro, yakın çekim ve uzak çekim mevzularında bekleneni veriyor.

Portre çekimleri ve gece çekimleri gibi zor çekimlerin altından rahatlıkla kalkabilen P ailesi, bataryası ile de kullanıcılarını memnun ediyor. Hızlı şarj olma özelliği yardımıyla gündelik hayattan kopmamayı sağlayan bu serinin daha gelişmiş halleri bu üçlüde yer alacak gibi duruyor.

Cevap bırakın