Huawei Nova 2S göründü

0

Daha önce farklı bir isimle gelebileceği iddia edilen model, Huawei Nova 2s adıyla geliyor, üstelik iddialı teknik özellikleri ile dikkat çekiyor. İşte detaylar…

Huawei Honor V10’un duyurusunu gerçekleştirmişti. Şirketin sonraki akıllı telefonlarının bir kısmı da çeşitli zamanlarda kamuoyunda yer bulmuştu. Mobil teknoloji dünyasında bu tür gelişmeler sıklıkla yaşanabiliyor, bir akıllı telefon veya daha genel bir kapsamla cihaz veya yazılım hakkındaki ‘ön bilgiler’ çeşitli yollarla basına yansıyabiliyor. İşte bu türden bir gelişme, Huawei Nova 2s model ismine sahip yeni bir akıllı telefonla ilgili olarak gerçekleşti.

Görüntüsü de ortaya çıktı

Cihazın teknik özelliklerinin ortaya çıkışının kaynağına, ürünün bir satış mağazasındaki raf bilgilerinden yola çıkılacak ulaşıldı, ayrıca akıllı telefonun görüntüsü de söz konusu.

Çift arka kameraya sahip

Daha önce farklı bir isimle geleceği iddia edilen cihaz, Nova 2s adıyla geliyor. Teknik özelliklerinden bir kısmı da açıklık kazanmışa benziyor. Bunlar arasında Full HD çözünürlüklü 6 inç ekran, ekranın 18:9 en/boy oranı, Kirin 960 çip seti, arkada 20 MP + 16 MP çift kamera ve önde de 20 MP selfie kamerası öne çıkanlar arasında konumlanıyor. Android 8.0 Oreo işletim sistemiyle geleceği anlaşılan modelin EMUI 8.0 arayüzüne sahip olacağını da belirtelim.

Aralık’ta geliyor

Huawei’nin söz konusu Android’li akıllı telefon modelini Aralık ayında resmi olarak sunacağı da bir diğer önemli detay.

Gelişmeleri paylaşmayı sürdüreceğiz…

Cevap bırakın