Huawei Nova 2 ve Nova 2 Plus tanıtıldı

0

Önde gelen akıllı telefon üreticilerinden Huawei, üst segment modellerinin ardından bu kez de orta segmente yönelik iki yeni modelle adından söz ettirdi. Android işletim sistemine sahip yeni akıllı telefonlar Nova 2 ve Nova 2 Plus adlarıyla geldi.

Çift arka kameralarıyla dikkat çeken her iki model de, geçtiğimiz eylül ayında tanıtılan ilk modellerin devamı niteliğinde. Tasarım anlamında P serisi Huawei modellerini andırdıkları görülen yeni Nova 2 ve Nova 2 Plus, şık tasarımlarıyla öne çıkıyor.

Aurora Mavi, Çimen Yeşili, Altın, Obsidyen Siyah ve Pembe Altın olmak üzere beş farklı renk alternatifi sunan cihazların ikisi de 20 MP gibi son derece iddialı bir ön kameraya sahip. Aralarındaki temel farklılık ise ekran boyutları…

Nova 2 modeli 5 inçlik 1080p çözünürlüklü LCD ekran bulunduruyor; Nova 2 Plus ise daha büyük bir ekranla geliyor; 5.5 inçlik büyüklük söz konusu. 2.5D olarak adlandırılan kenarları hafif kavisli ekranlarıyla gayet iyi göründüklerini belirtelim.

Modeller biri 12, diğeri 8 MP olmak üzere iki lensli kamera sistemine sahip. Kameralar optik zoom, yüksek diyafram açıklığı ve derinlik gibi konularda birlikte çalışıyor, daha iyi görüntü sonuçları vaat ediyorlar.

Cihazlar, Kirin 659 çipsetine sahipler. Ayrıca yazılım tarafında Android 7.0 Nougat’ın önyüklü olacağı bildirildi. Pil kapasiteleri Nova 2 için 2950 mAh, Nova 2 Plus için 3340 mAh seviyesinde. Modellerin satışlarına belirlenen ülkelerde 2017 Haziran ayı ortalarında başlanacağı duyuruldu.

Cevap bırakın