Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerDonanımHuawei Nova 11 Pro : Tasarımı ile fark yaratıyor

  Huawei Nova 11 Pro : Tasarımı ile fark yaratıyor

  Olabildiğince ince çerçeve, yanlardan kavislendirilmiş hatlar, arka kamera diziliminin sanki bir mücevheri andıran detayları ve arka yüzeyde kullanılan motifler. Huawei Nova 11 Pro’ya yakından bakıyoruz.

  Huawei Nova 11 Pro, yeşil ve siyah olmak üzere iki renk seçeneğiyle teknoloji severlerin beğenisine sunuluyor. Ama bu renkler, diğer telefonlardaki standart renkler gibi değil, fazlasını da sunabiliyor. Cihazın arka yüzeyi, hem motifleriyle dikkat çekiyor hem de Monogramvegan deri tasarıma sahip. Gerçekten de yüzeyde gezerken o yumuşak his çok hoş. Belki de avucunuzda bu denli keyifle tutabileceğiniz nadir telefonlardan bir tanesi bu.

  Huawei Nova 11 Pro

  Yaklaşık 188 gram ağırlıktaki telefon, 7.88mm kalınlıkta. Artık 8mm kalınlık değerinin altında telefonlarla karşılaşmak zorlaşıyor. Dolayısıyla Nova 11 Pro, bize iyi bir kalınlık değeri sunabiliyor. Ürünün ekranında, Kunlun Glass cam teknolojisi tercih ediliyor. Bu, son dönemde güncel Huawei ürünlerinde karşımıza çıkan bir teknoloji. Bu sayede hafif darbelere ve çizilmelere karşı ekranın daha korunaklı olması amaçlanıyor.

  Huawei Nova 11 Pro

  Yanlardan kavislendirilmiş büyük ekran

  Huawei Nova 11 Pro, 6.78 inç değerde ekranla geliyor. Bu ekran, yanlardan kavislendirilmiş bir ekran. Ürünün OLED ekranı, FHD+ çözünürlük sunuyor ve 120Hz tazeleme değeri sağlıyor. Bu sayede yüksek çözünürlüklü videoları ve iyi grafikli oyunları deneyimlerken daha akıcı görsellikle karşılaşabiliyorsunuz.

  Tabii göz konforu modu, gece modu ve dış mekân kullanımlarına göre ayak uyduran yeterli parlaklık düzeyi sunulduğunu belirtmeliyiz.

  Huawei Nova 11 Pro

  Qualcomm Snapdragon 778G 4G

  Qualcomm Snapdragon 778G 4G, orta üst seviye olarak konumlandırabileceğimiz performanslı bir çipset. Yapay zekâ faydalarını bünyesinde barındıran çipset, aynı zamanda mobil oyun deneyimleri ve pil optimizasyonu tarafında da iddialı.

  Telefonumuz, 2.4 GHz çalışma değerine erişebilen işlemcisi, 256GB depolaması ve 8GB RAM faktörüyle akıcı deneyimler sunabiliyor. Android tabanlı EMUI 13 işletim sistemiyle gelen cihaz, popüler oyun ve uygulamalarınızı rahatlıkla deneyimleyebilmenize imkân sunuyor..

  Huawei AppGallery, zaten üründe yüklü olarak geliyor. Huawei’nin resmi uygulama mağazasında, pek çok popüler oyun ve uygulamaya erişebiliyorsunuz. Mağaza, bankacılıktan yemek uygulamalarına, kargo uygulamalarından güvenlik uygulamalarına kadar pek çok “yerli” uygulamayı da güncel detaylarıyla sunuyor.

  Huawei Nova 11 Pro

  Ön tarafta dual kamera detayı

  Telefonda dikkat çeken detaylardan bir tanesi , ön tarafta konumlandırılan dual kamera sistemi . Günümüzde çoğu telefon, ister giriş seviyesi olsun ister üst seviye, genelde ön tarafta tek kamera kurulumuyla geliyor. Huawei Nova 11 Pro’nun sunduğu sistem ise, bize dahası için kapıları açıyor.

  Ön tarafta 60+8MP’den oluşan kamera kurulumu var. Bu kurulum sayesinde, geniş açılı selfie’ler çekebilir, 2X optik zoom yapabilir, 5X dijital zoom da yapabiliriz. Video tarafında da 4K 30FPS ve 1080p 60FPS çekim seçenekleri var. Bu tip detaylar, genelde ön kameralarda göremediğimiz detaylar. Dolayısıyla selfie fotoğraflar çekmekten ve vlog’lar hazırlamaktan hoşlanıyorsanız, bu ürünün sizi fazlasıyla memnun edeceğini düşünüyoruz.

  Huawei Nova 11 Pro

  50+8MP’den oluşan ana kamera dizilimi

  Arka taraftaki 50MP ana kamera, f1.9 açıklık değerine sahip. Bunun anlamı, düşük ışık koşullarında da iyi fotoğraflar elde edebilirsiniz. 8MP kameramız ise, ultra geniş açılı çekimlerde güzel sonuçlar verebiliyor. Özellikle de iyi ışıklı ortamlarda, manzara çekimlerinde.

  İster 4K 30FPS’de, ister 1080p 60FPS’de videolar çekin… Ürün, yapay zekâ destekli görüntü sabitleme özelliğine sahip ve bu sayede hareketli çekimlerde sarsıntılar büyük ölçüde engellenebiliyor.
  Çoğu telefon, artık standart olarak hızlı video ve ağır çekim video özelliklerini sunuyor. Ama

  Huawei Nova 11 Pro

  Pil ve hızlı şarj  

  Huawei Nova 11 Pro, 4500mAh pille geliyor ve tek şarj ile 1 günü rahatlıkla geride bırakabiliyorsunuz.

  Ürün, beraberinde 100w hızlı şarj destekli adaptörle geliyor. Günümüzde çoğu üretici, artık telefonun yanında adaptör sunmuyor. Sunsa bile bu kadar yüksek şarj değeri sunamıyor. Dolayısıyla Huawei, bu noktada da alkışı hak ediyor.

  Telefonumuz, 100w kablolu hızlı şarj sayesinde, 20 dakika civarı bir sürede tamamen şarj olabiliyor. İsterseniz telefonu kullanırken aynı anda güvenle şarj da edebilirsiniz. Ekran açıkken ürün, 15 dakikada %50 şarj değerine erişebiliyor.

  Huawei ürün ailesi hakkında detaylı bilgi ve satın almak için buraya tıklayın

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN