Huawei MatePad Pro 2 tanıtım tarihi ortaya çıktı

0

Huawei MatePad Pro 2 tanıtım tarihine dair bazı detaylar ortaya çıktı. Söylenene göre Huawei, P50 serisi ile tabletini duyurmaya hazırlanıyor. Çin merkezli teknoloji devi Huawei yeni tablet serisi için 17 Nisan 2021 tarihini seçti deniyor zira P50 serisi de bu tarihte tanıtılacak. Bu noktada iki cihazın da aynı gün tanıtılması oldukça muhtemel.

Huawei MatePad Pro 2 ne zaman tanıtılıyor?

Önceki tablet serisinin devamı olarak piyasaya çıkacak olan MatePad Pro 2’nin özellikleriyle amiral gemisi bir model olacağı aktarılıyor. Cihazın teknik özelliklerine dair ortaya çıkan detaylarda ise 12.6 inç OLED bir ekranın bizleri karşılacağı ve Kirin 9000 işlemcisinden güç alması bekleniyor.

Huawei MatePad Pro 2
Görsel temsilidir.

Hatta tepede konumlandırılan bu OLED ekranlı tablete ek olarak 12.2 inç’lik LCD ekran daha düşük özellikler eklenmiş ikinci bir modelin de gelmesi oldukça yüksek. Büyük ekranlı modelde 7.250 mAh batarya ve 40W hızlı şarj desteğinin sunulacağı elimizde yer alan bilgilerden oluyor.

Cihazın şu anlık elimizdeki bilgileri bu şekilde oluyor ancak nisan ayına daha çok var ve ilerleyen günlerde tablet modeli/modelleri hakkında daha fazla bilgiye ulaşmayı bekliyoruz.

Cevap bırakın