Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  Dijital KültürHuawei MateBook ile tanışın

  Huawei MateBook ile tanışın

  huawei-Geçtiğimiz yıl, Samsung ve Apple’ın ardından en fazla akıllı telefon satışı gerçekleştiren üçüncü marka olan Huawei, 2016’da da ivmeyi devam ettirmek istiyor. Bu yöndeki yeni modelleri de konuya ilişkin önemli işaretler arasında.

  Öte yandan Çin merkezli şirketin trendlere ayak uydurma yönündeki adımları da dikkatlerden kaçmıyor. Gittikçe daha fazla ilgi gören 2’si 1 arada dizüstü bilgisayar/tabletler bu alanda önem taşıyan trendler arasında ve Huawei de konuya kayıtsız kalmayarak ilk modelini kısa süre önce lanse etti.

  huawei-matebookHuawei MateBook adıyla gelen 2’si 1 arada cihaz, iki şekilde kullanılabiliyor; istenildiğinde tablet ya da dizüstü bilgisayara dönüştürülüyor. İşletim sistemi Windows 10 ve tasarım/donanım kombinasyonu ile iş dünyasını hedef aldığı ifade ediliyor.

  12 inç ekrana sahip cihazda sunulan çözünürlük değeri 2160 x 1440. Huawei tarafından açık bir şekilde Microsoft Surface 4 ve iPad Pro ile rekabet edebileceği söyleniyor.

  3.1 GHz’e kadar maksimum saat hızlarına ulaşabilen Intel Core M işlemci ile gelen 2’si 1 arada cihazda 5 MP ön kamera, 512 GB-256 ve 128 GB depolama kapasitesi seçenekleri, Windows 10 Home/Pro seçeneği, parmakizi okuyucusu diğer öne çıkan özellikler arasında. Ortalama bir kullanımda 10 saat pil ömrü sunduğu belirtilen cihazla 29 saat boyunca aralıksız müzik dinlenebildiği kaydediliyor.

  matepen

  640 gram ağırlığa sahip ve alüminyum gövde tasarımı ile oldukça zarif bir görünüm sunuyor. İnceliği de dikkat çekici: 6.9 mm. Ek olarak dokunmatik ekran kalemi de satın alınabiliyor. Bu ürünün adı da Huawei MatePen olarak duyuruldu. Önümüzdeki aylarda Asya, Avrupa ve Kuzey Amerika pazarlarındaki teknoloji raflarında yer almaya başlayacak.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN