Huawei MateBook D 14 İnceleme

0

Bu yazımızda Huawei MateBook D 14’ün nasıl bir bilgisayar olduğunu ve satın aldığınızda hangi özelliklerle karşılaşacağınızı anlatacağım. Matebook D 14, oldukça şık, batarya kapasitesi çok yüksek, hafif ve tamamen alüminyum gövdeye sahip bir dizüstü bilgisayar olarak dikkat çekiyor.

Huawei MateBook D 14 Farklı Özelliklere Sahip

En önemli özelliklerinden biri de cihazın AMD Ryzen mobil işlemciye sahip olmasından dolayı 7-8 saate yaklaşan bir pil ömrü sunması. Çok ince bir çerçeveye sahip olan Matebook D14 1920×1080 çözünürlük sağlayan bir IPS ekrana sahip.

Klavyeye Gizlenmiş Kamera

Cihaz gümüş renkli bir gövdeye sahip ve kamera klavye üzerine gömülü bir şekilde bulunuyor. F6 ile F7 tuşları arasında bir tuş şeklinde konumlanmış kamerayı aktif hale getirmek için tuşun üzerine basmak gerekiyor. Tekrar basıldığında da kamera kapatılmış oluyor. Kamera 720P video çözünürlüğüne sahip. Tek eksi yanı açı ayarı yapamıyor olmanız.

Özellikleri

Türkiye’de satışta 2 ayrı donanım özelliği ile bulunuyor. 8 GB RAM, 256 GB SSD‘li modeli veya 16 GB RAM, 512 GB SSD’li modeli bulunuyor ve Windows 10 Home işletim sistemi ile geliyor.

Klavye Kullanımı Rahat

Genel olarak Matebook D14’de tuş basma mesafesi biraz kısa olmasına rağmen tuş boyutları büyük sayılabilir. Ayrıca klavyede 2 aşamalı tuş aydınlatma özelliği bulunuyor. F3 tuşuna basarak klavye aydınlatmasını ayarlayabiliyorsunuz. Touchpad’in de kullanımı rahat.

Üzerinde Hangi Çıkışlar Var?

Matebook D14 üzerinde üzere 2 adet USB yuvası, 3,5 mm kulaklık girişi, güç için kullanılan Type-C ve HDMI bağlantı yuvası bulunuyor. Cihaz üzerinde bir ethernet girişi veya kart okuyucu maalesef mevcut değil.

Parmak İzi Okuyucu Başarılı

Matebook D14 üzerinde bulunan parmak izi okuyucusu çok başarılı çalışıyor. Güç tuşu aynı zamanda parmak izi okuyucusu olarak kullanılmış. Böylece bilgisayar çok daha güvenli hale geliyor.

Huawei MateBook D 14’ün Pil Ömrü Ne Kadar?

56 Wh gücündeki pili şarj etmek için kutuyla gelen 65 Watt adaptör kullanılıyor. Şarj kablosu bilgisayara USB Type-C bağlantısı üzerinden bağlanıyor. Standart bir kullanım gerçekleştiğinde 7-8 saate varan bir kullanım söz konusu.

Özetle

Huawei MateBook D 14 için genel olarak hızlı ve performansı güçlü bir bilgisayar olduğunu söyleyebiliriz.. Özellikle kişisel kullanım için sergilediği performansı sizi memnun edecektir. Malzeme kalitesi, şıklığı ve açılış hızıyla özel bir notebook sahibi olduğunuzu size hissettiriyor. Klavye ışığı özellikle gece loş ortamlarda rahatlıkla klavyeyi görmenize yardımcı olurken klavyeye gömülü kamerayı da istediğinizde üzerine basarak aktif hale getirebiliyorsunuz.

Bilgi ve satın almak için : www.mediamarkt.com.tr

Cevap bırakın