Huawei Mate X2 sağlamlık testi ile sahnede

0

Akıllı telefonları sağlamlık başta olmak üzere zorlu testlere sokan YouTuber, JerryRigEverything bu sefer Huawei Mate X2 modelini mercek altına aldı. Katlanabilir yapıda olan akıllı telefonu kendi yöntemleriyle sağlamlık testine sokan YouTuber, telefonu pek çok koşulda zorlamayı başardı.

Huawei Mate X2 sağlamlık testini alnının akıyla geçiyor

Önceki serisinin Türkiye’de çok yüksek rakamlara satılmasından kaynaklı olarak bu modelin ülkemize gelmesi beklenmiyor ancak cihaz oldukça başarılı özelliklere sahip. Öncelikle telefonun dayanıklı bir menteşe yapısı bulunuyor ve katlanmalarda sorun çıkartmıyor. Bir diğer yandan akıllı telefonun katlanabilir OLED paneli kırışık bir yapı sunmasıyla eleştirilmişti. Yine de katlanabilir yapıda olan telefonlarda bu sorun maalesef yaşanıyor.

Huawei Mate X2

Gelelim telefonun geçirdiği zorlu dayanıklılık testine… Telefon halihazırda ABD’de satılmıyor. Yine de JerryRigEverything kanalı bu cihazı 3 bin dolar gibi bir fiyata satın almış. Sırf bu test için satın alınan telefon, ters bükülmeye karşı oldukça dayanıklı. YouTuber, telefonu ters açarak katlıyor ve büküyor. Huawei’in bu noktada telefonu oldukça dayanıklı çıkıyor ve kırılmıyor.

Huawei Mate X2

Telefon diğer videolarda olduğu gibi farklı kalınlıklarda sivri aparatlar ile çiziliyor. Falçata ile derin çizikler atılıyor ve çakmak ile yakılma testine maruz kalıyor. Arka cam panel ve kamera tarafında çizilme testinden geçen telefon, plastik taraflarda bu testi geçemiyor. Bakıldığında ise oldukça büyük çizikler alıyor.

Telefon genel anlamda oldukça sağlam çıkıyor ve beklentileri de aşmış oluyor.

Cevap bırakın