Huawei Mate X2 ekranı ile kardeşlerin ayrılacak

0

Katlanabilir telefonların adını son zamanlarda çok daha sık duymaya başladık. Öyle ki Samsung, geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen Galaxy Unpacked etkinliğinde yeni katlanabilir telefonu Galaxy Fold Z modelini tanıtmıştı. Şimdi ise Huawei cephesinden bir haber geldi. Huawei’nin yeni katlanabilir telefonu Mate X2 ekranı ile ilgili yeni bir iddia ortaya atıldı. Huawei Mate X2 ekranı nasıl olacak?

Huawei Mate X2 ekranı içe katlanacak

Huawei cephesinde şimdilik dışa doğru katlanan ekrana sahip iki telefon bulunuyor. Bunlar; Mate X ve Mate Xs. Şimdi ise sıra içe doğru katlanan modele geldi. İddialara göre, Huawei Mate X2 ekranı ile ailenin diğer üyelerinden ayrılacak.

İddianın sahibi ise DisplaySearch ve DSCC’nin Kurucusu Ross Young. İsabetli sızıntılarıyla bilinen Evan Blass’ın attığı bir tweeti yanıtlayan Young, Mate X2’nin ekranının Samsung ve BOE’den tedarik edileceğini de söyledi.

Çinli teknoloji devi bu tasarım için ocak ayında bir patent başvurusunda bulunmuştu. Ayrıca bu patente göre telefonda bir kalem de bulunuyor. Kalem yuvasıyla gelecek olan telefonun arkada dört, önde ise iki olmak üzere toplamda altı kamera ile geleceği görülmüştü.

Sızıntının sahibi Blass ise Huawei’nin yeni modellerinin isimlerini ve kod isimleri paylaştı. Mate X2, Teton kod adına sahip. Yeni nesil Nova ve Y9a modellerinin kod isimleri ise sırasyla Jessica/Barbie ve Franklin.

 

Cevap bırakın