Huawei Mate 8’den ilk detaylar

0

huawei

2016 yılının merakla beklenen Android’li akıllı telefon modellerinden biri de Huawei Mate 8. Cihaz, amiral gemisi sınıfında, yani Çin merkezli şirketin en iddialı modellerinden biri olarak gelecek. Şimdiye kadar çeşitli iddia ve söylentilere tanıklık edilmişti, ancak bu kez Mate 8’e dair bilgiler, görseller eşliğinde çok daha detaylı şekilde kamuoyuna yansıdı.

Henüz resmi bir doğrulama olmamakla beraber Huawei’nin gelecek dönem modelinde 6 inç ekrana yer verileceği görülüyor. Bu özellik, Mate 8’i en büyük ekranlı Huawei akıllı telefon modeli pozisyonuna da sokuyor. Full HD ekranla geleceği belirtilen cihazda, endüstriyel tasarım açısından övgü ile karşılanan Mate 7 ve Honor 7 modellerinin tasarım dilinin devam ettiği dikkatlerden kaçmıyor. İnce ve zarif bir model söz konusu…
huaweiTelefon; muhtemelen beyaz, siyah, şampanya ve mocha renkleri ile gelecek, ürüne dair diğer –olası- teknik detaylar arasında Kirin 950 işlemci ve yazılım tarafında da Android 6.0 Marshmallow önyüklü oluşu öne çıkacak. Kirin 950, 2.3 ve 1.8 GHz’lik maksimum saaat hızlarına ulaşabilen iki ayrı kümede 8 çekirdekli bir işlemci formu. Modelin çok hızlı ve çok yüksek performanslı olması beklenmiyor, daha çok fiyat/performans odağına yönelik sınırların zorlanacağı bir akıllı telefon halinde sahne alacağı iddia ediliyor.

Peki Huawei Mate 8 ne zaman tanıtılacak? Satışlarına ne zaman başlanacak? Resmi bilgi ilk olarak Çin’de görüleceği yönünde, 2016 OCak ayında düzenlenecek tüketici elektroniği fuarı CES 2016’da tanıtılmayacağı da doğrulandı. Özetle CES sonrasında ABD ve diğer birçok ülkede teknoloji raflarında yerini alabilir. Gelişmeleri izlemeye devam edeceğiz.

Cevap bırakın