Huawei Mate 40 serisi için iki farklı güncelleme

0

Huawei’nin bu yıl düzenleyeceği geliştirici etkinliğine kısa bir süre kaldı. Huawei Developer Conference 2020, 10-12 eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Bu etkinlikte EMUI’ın en yeni sürümü de tanıtılacak. Huawei Mate 40 serisi alacağı güncellemeler ile kullanıcıları şaşırtabilir.

Huawei Mate 40 serisi için EMUI güncellemeleri

Huawei, Mate 40 serisinin alacağı güncellemeler ile ilgili Evan Blass tarafından bir iddia ortaya atıldı. İsabetli sızıntılarıyla bilinen Blass, Huawei Mate 40 Pro modelinin EMUI 11 güncellemesi alacağını söyledi. Mate 40 modeli ise EMUI 10 için hazırlanan yeni bir sürüm ile güncellenecek. Yani, Mate 40 kullanıcıları, Mate 40 Pro kullanıcılarına göre EMUI 11 ile buluşmakta biraz daha gecikecek.

Diğer yandan aileye ilerleyen dönemde Mate 40 Lite isimli uygun fiyatlı bir model daha eklenecek. Bu modelde ise tahminler EMUI 10 işletim sisteminin kullanılacağı yönünde. Tabii ki şirket cephesinden yapılmış resmi bir açıklama şimdilik yok.

Geçen yıl düzenlenen Huawei Developer Conference’da ise EMUI 10 tanıtılmıştı. Bu güncellemeyi alan ilk model ise Mate 30 olmuştu.

Eylül ayının ilk yarısında düzenlenecek etkinlikle birlikte iki farklı güncelleme iddiasının doğru olup olmadığını net bir şekilde görmüş olacağız. Bu tarihe kadar ise şirket cephesinden bir açıklama gelmeyebilir.

Cevap bırakın