Huawei Mate 40 Pro kamerası böyle olacak!

0

Ekim ayında tanıtılması beklenen Huawei Mate 40 Pro cep telefonunun ortaya çıkan kamera özelliklerini sizler için bir araya getirdik.

Huawei Mate ailesinin en yeni sürümü olacak Mate 40 serisi Ekim ayında düzenlenecek bir etkinlikle tanıtılacak. Daha önce Eylül ayında tanıtılacağı açıklanan telefon ailesinin etkinliği Ekim ayına kaydırılmıştı. Önceki modellerde olduğu gibi üst düzey bir kameraya sahip olması beklenen Mate 40 ailesinin üst düzey modelinin Mate 40 Pro olması bekleniyor. Biz de bu yazımızda bugüne kadar ortaya çıkan bilgiler eşiğinde Mate 40 Pro kamerasının ne gibi özellikler sunduğunu anlatıyoruz. Yazının devamına geçmeden önce sızıntılardan derlediğimiz bu bilgilerin yüzde 100 doğruluk içermeyeceğini hatırlatalım. Ama yüksek oranda bu bilgilerin doğru çıkacağını söyleyebiliriz.

Huawei Mate 40 Pro kamerası böyle olacak!

İnternette farklı kaynaklardan topladığımız bilgilere göre Huawei Mate 40 Pro’da ana kamerası dörtlü bir modülden oluşacak. Bu modüldeki ana kamera ise P40 Pro modelinde olduğu gibi 50 MP çözünürlük sunacak. Bu ana kameraya 16 MP ultra geniş açı kamerası ve 8 MP telefoto kamerası (5X optik zoom) eşlik edecek ve 40 MP telefoto kamerı eşlik edecek., Bazı kaynaklar bu kameranın 8K video kayıt özelliği sunacağını söylerken, bazıları ise 4K 60 fps olacağını iddia ediyor. Yani burası biraz muallakta. Ön kamera tarafında ise 32 MP kameraya bir de ToF kamerasının eşlik edeceğini belirtelim. Bu ön kamera da 1080p 30 fps video kayıt yapabiliyor.

Huawei Mate 40 Pro kamerası böyle olacak!

Öte yandan net olmamakla beraber P40 ailesinde olduğu gibi Mate 40 ailesinde de Plus sürümünün geleceği düşünülüyor. Eğer böyle olursa Mate 40 Plus’ın çok daha gelişmiş kamera özellikleriyle geleceğini söyleyebiliriz. P40 ailesinde de bu tarz bir yöntem izleyen Huawei çok daha gelişmiş bir modal olan Plus’ta sadece kamera değil farklı özellikleri de ekledi. Benzer bir durum Mate 40 ailesinde de olursa çok daha güçlü bir modelin geleceğini söyleyebiliriz.

Öte yandan Mate 40 modelinde Pro modelinden biraz daha az özelliğin yer alacağını ve ekranın biraz daha küçük olacağını söyleyebiliriz. Ekim ayı içinde tanıtılması beklenen yeni model ailesinin en geç Kasım ayında Türkiye pazarında da satışa sunulacağını tahmin ediyoruz. Zira önceki modellerin duyurularında bu şekilde bir düzenleme yapılmıştı.

 

Cevap bırakın