Huawei Mate 30 serisi yeni detaylarla karşınızda!

0

Geçtiğimiz günlerde P30 serisine ait yeni üyeleri tanıtan Huawei, söz konusu modelleri ön siparişe sunmuştu. Şu an için şirketin odaklandığı modeller P30 serisi ve katlanabilir telefon gibi gözükse de, yeni Mate serisi için de çalışmalar sürüyor. Huawei Mate 30 serisi yeni detaylarla ortaya çıktı.

Huawei Mate 30 serisine ait yeni detaylar ortaya çıktı!

Huawei şirketinin yetkililerinden Bruce Li, Mate 30 serisiyle alakalı bazı yeni açıklamalarda bulundu. Mate 30 serisine ait modellerin şu an test aşamasında olduğunu belirten Li, yeni modellerin Eylül ya da Ekim ayında satışa sunulacağını da açıkladı. Söz konusu açıklamaya göre yeni modellerin test ve hazırlık aşamasının beş veya altı ay sürebileceğini söyleyebiliriz.

Huawei Mate 30

Önceki modellerin tanıtım tarihini incelediğimizde, yeni modelin erken sunulmasını zaten beklemiyorduk. Bu nedenle şirket yetkililerinin erken tarihlerde yaptığı bu açıklama, dikkatleri çekmeyi başardı.

Huawei Mate 20 modelinin ardından P30 serisinde herhangi bir işlemci güncellemesinde bulunmamıştı. Ancak yeni söylentilere göre Mate 30 modellerinde Kirin 985‘e yer verilecek. Yine de yeni serinin hala geliştirilme aşamasında olduğunu düşünürsek, kesin bilgiler için konuşmak için çok erken olduğunu söyleyebiliriz.

Cevap bırakın