Huawei Mate 30 Pro özellikleri ortaya çıkıyor

0

Huawei Mate ailesinin en yeni üyesi Mate 30 Pro hakkında bilgiler ortaya çıkmaya devam ediyor. Huawei Mate 30 Pro özellikleri yavaş yavaş belli oluyor. Geçen ay 6.71 inç AMOLED ekran ile geleceği söylenen telefonun ekran yenileme hızıyla ilgili yeni bir bilgi ortaya çıktı.

Huawei Mate 30 Pro özellikleri netleşiyor

Çin’den yayılan bilgilere göre, Huawei Mate 30 Pro özellikleri arasında ekranın 90 Hz yenileme hızına sahip olacağı bilgisi yer alıyor. Bu özelliği biz yakın zamanda OnePlus 7 Pro modelinde görmüştük.

Yeni akıllı telefonun daha önce de fotoğrafları ortaya çıkmıştı. Arka kameraların ortada konumlandığı görülen telefonun ekranının Samsung Galaxy S10 ailesi gibi delikli bir tasarıma sahip olacağı söyleniyor. Arkada dörtlü kamera kurulumuna yer verilecek olan telefonun kamera sistemi 5x optik zoom ve 50x dijital zoom sunacak.

Ortaya çıkan görüntüler telefonun mavi, kırmızı ve siyah renkte olduğunu gösteriyor. Ancak bu görüntülerin kesin doğru olduğunu söyleyemeyiz.

Huawei Mate 30 Pro özellikleri arasında donanıma ait bilgiler de bulunuyor. Balong 5000 5G modemin yer aldığı telefon gücünü Kirin 985’ten alacak. 55W hızlı şarj desteğine sahip olması beklenen Mate 30 Pro, 4.200 mAh bataryadan beslenecek.

Mate 30 Pro, ekim ayında piyasa sürülecek.

Cevap bırakın