Huawei Mate 30 Pro’dan diğer modellere sürpriz

0

Eylül ayında kullanıcıların beğenisine sunulan Huawei Mate 30 Pro, 4 adet kamerası ve özgün tasarımıyla beraber dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Buna ek olarak “Huawei Mate 30 Pro mekanik klavye emülatörü” adı ile anılan klavye güncellemesi, beraberinde neler getiriyor?

Huawei Mate 30 Pro

Huawei Mate 30 Pro mekanik klavye emülatörü yolda

Huawei, Baidu ve Cherry ortaklığı ile Mate 30 Pro modeli için piyasaya sürülen mekanik klavye, daha önce Cherry ekibinin üç pinli bir mekanik klavyeyi test etmesi sayesinde ortaya çıktı. Zira Huawei yetkilileri, bu proje adına sıfırdan başlamak yerine güvenilir bir ortak arıyordu.

Huawei Mate 30 Pro mekanik klavye emülatörü

Yeni klavye, Mate 30 Pro’nun düşük titreşimli ve doğrusal mimarisi ile oldukça uyumlu çalışıyor. Diğer dokunmatik telefon klavyelerinden daha hızlı başlama ve daha hızlı tepki verme özelliğini bünyesinde barındıran yazılım, EMUI 10 ile birlikte mekanik bir yazım deneyimi sağlıyor.

Huawei Mate 30 Pro

Huawei’nin uygulama marketinde “Baidu input method Huawei” ismi ile yer alan klavye, başka Huawei modellerine de geliyor. İlgili uygulamanın performansı, diğer modellerde değişmeyecek .Bu da demek oluyor ki Mate 30 Pro’da çalışan mekanik klavye, diğer telefonlarda da aynı performansı gösterecek.

Bu güncellemeyi alacak olan modeller şu şekilde:

— Huawei P30
— Huawei P30 Pro
— Huawei Mate 30 (4G ve 5G)
— Huawei Mate 20
— Huawei Mate 20 Pro
— Huawei Mate 20 X (4G ve 5G)
— Huawei Mate 20 RS Porsche Design

Cevap bırakın