Huawei Mate 30 işlemcisi için heyecanlandıran haber

0

Amiral gemisi modeller arasında sıkı rekabet devam ediyor. Son olarak Samsung’un Note 10 ve Note 10 Plus modellerini tanıtmasının ardından gözler Huawei tarafına çevrildi. Bildiğiniz gibi Huawei de Mate 30 ve Mate 30 Pro modelleri için hazırlıklarını sürdürüyor. Yakın zamanda geliştirici konferansı düzenleyen Huawei’nin yeni model ailesiyle ilgili bazı yeni bilgiler de ortaya çıktı. Huawei Mate 30 işlemcisi için Kirin 990 işaret ediliyor.

Huawei Mate 30 işlemcisi Kirin 990 mı?

Huawei Tüketici İş Yazılımları Başkanı Dr. Wang Chenglu yaptığı açıklamalarda Mate 30 ve Mate 30 Pro modellerinin gücünü Kirin 990 işlemciden alacağına işaret etti. Ancak burada dikkat çeken nokta işlemcinin isminin aynı kalmama ihtimali.  Dr. Wang, geliştirme sürecinde seçilen farklı bir pazarlama stratejisi uygulayarak farklı bir isimle aynı çipten bahsediyor olabilir.

İşlemcinin ismi farklı olsa da özellikleri arasında TSMC‘nin 7nm işlemci üretimindeki ilk çip olduğu bilgisi yer alıyor. Muhtemelen 7nm + olarak pazarlanacak işlemci, yüzde 20 daha fazla transistör yoğunluğuna izin verecek ve biraz daha enerji tasarruflu olacak.

Kirin 990 işlemcide yerleşik 5G modelim kullanılması bekleniyor.

Son olarak akıllı telefonlarla ilgili çıkan bilgilere baktığımızda, Mate 30 Pro’nun 6.7 inçlik 90Hz yenileme hızına sahip AMOLED bir ekranla geleceğini söyleyebiliriz. 55W hızlı şarj desteklemesi beklenen telefonun ekran altı parmak izi okuyucusu ve gelişmiş yüz tarama teknolojisi bulunuyor.  Söylentiler arasında ayrıca Mate 30 Pro’nun ana kamerasının yanında 40 MP çözünürlüğünde iki kamera bulunacağı bilgisi de yer alıyor.

Huawei’nin yeni modelleri 19 Eylül’de tanıtılacak.

Cevap bırakın