Huawei Mate 30 için uzayan kuyruklar oluştu

0

Huawei, 19 Eylül’de ilk kez tanıttığı Mate 30 ailesini 26 Eylül günü anavatanı Çin’de satışa çıkardı. Google servisleri bulunmayan telefonların pazarlarda nasıl bir performans sergileyeceği merakla beklenirken şirket, Çin’de 1 milyon barajının aşıldığını duyurdu. Bir haftadan kısa sürede bu satış adetleri, Mate 30 ailesi için girilen kuyruğun bitmeyeceğini gösteriyor. Huawei Mate 30 satışları, teknoloji gündeminde de geniş yer buluyor.

Huawei Mate 30 satışları ile gündemde

Huawei Mate 30 ve Mate 30 Pro modelleri hem sahip oldukları özellikleri hem de ABD ile yaşanan kriz nedeniyle tüm dünyanın yakından takip ettiği modeller arasında yer alıyor.

Kısa süre önce satışa çıkan modellerin, başarılı bir satış grafiği çizdiği söyleniyor. Çin’in Shenzhen şehrindeki bir Huawei mağazasının açılışında konuşan Huawei CEO’su Richard Yu, telefonların 1 milyonluk satış adedine, satışa çıktıkları ilk saatlerde ulaştığını açıkladı. Açıklamalara göre, çevrim içi satışlar da dahil olmak üzere şirket dakikada 100.000 adet Mate 30 ya da Mate 30 Pro siparişi alıyor.

Mate 30 ailesinin 1 milyonluk satış adedine ulaşması Çin’in, ABD’nin Huawei’ye uyguladığı ambargolara verdiği bir cevap olarak değerlendiriliyor.

Weibo’dan yapılan bir paylaşım da Shenzhen mağazasının önündeki kuyruğu gözler önüne seriyor.

Bu arada Çinli tüketicilerin en yoğun ilgiyi Mate 30 Pro’nun Forest Green rengine gösterdiğini söyleyelim.

Mate 30 ailesinin tanıtımı Almanya’nın Münih şehrinde gerçekleşmişti. Buna rağmen telefonların Avrupa’daki satışlarına dair henüz bir açıklama yapılmış değil.

Cevap bırakın